William i Kate przylecieli do Bostonu w godzinach popołudniowych. Księżna Walii w pierwszym dniu wizyty w USA zdecydowała się na minimalistyczną, biznesową stylizację. Założyła na tę okazję elegancki komplet od Alexandra McQueena z taliowaną marynarką w kolorze granatu o lekko purpurowym odcieniu i pasującymi do niej spodniami. Dobrała do nich granatowy golf, skórzany pasek i szpilki. Stonowany look uzupełniały oszałamiające kolczyki wysadzane diamentami i szafirami, które Katherine odziedziczyła po księżnej Dianie. Książę William założył garnitur dopasowany kolorem i krojem do stroju żony.

Zarówno na lotnisku, jak i pod hotelem Four Seasons, gdzie udali się księżna i książę po przylocie, czekały na nich tłumy fanów. William widząc to, wyraził uznanie dla mieszkańców miasta mówiąc o „twardych Bostończykach”, którzy pomimo ulewnego deszczu zjawili się, by powitać royalsów.

Wieczorem małżonkowie odwiedzili Boston City Hall, gdzie oficjalnie powitała ich m.in. burmistrz miasta Michelle Wu oraz urzędnicy. Jak wyjaśnił William, wybór Bostonu jako miejsca, gdzie będą rozdane nagrody Earthshot, nie był przypadkowy. „Sześćdziesiąt lat temu przemowa Moonshot prezydenta Johna F. Kennedy’ego położyła podwaliny pod wyzwanie, jakim była amerykańska innowacyjność i pomysłowość. „Decydujemy, że lecimy na księżyc” – powiedział – „nie dlatego, że to łatwe, ale dlatego, że to trudne”.

To przemowa Moonshot zainspirowała mnie, by stworzyć nagrody Earthshot i zrobić to samo dla ochrony klimatu, co prezydent Kennedy zrobił dla podboju kosmosu. A gdzie lepiej zorganizować tegoroczną galę niż w rodzinnym mieście prezydenta, we współpracy z jego córką i fundacją kontynuującą jego dziedzictwo” - powiedział książę William w swoim przemówieniu w Boston City Hall. 

Po ceremonii powitalnej, para książęca pojechała na mecz NBA pomiędzy drużynami Boston Celtics i Miami Heat. Na zdjęciach, które trafiły do sieci widać, jak małżonkowie kibicują zawodnikom z trybun.

To pierwsza wizyta Williama i Kate w USA od 2014 roku oraz ich pierwsza zagraniczna podróż od czasu śmierci królowej Elżbiety II. 

Książę William i księżna Kate w USA. Para spotka się z prezydentem Joe Bidenem

Wczoraj rzeczniczka prasowa Białego Domu, Karine Jean-Pierre ogłosiła, że prezydent Joe Biden chciałby powitać parę książęcą w Bostonie. Według wstępnych informacji, spotkanie ma odbyć się w piątek. „Wciąż finalizujemy i ustalamy szczegóły dotyczące spotkania” - powiedziała na środowym briefingu dla dziennikarzy.

Książę William i księżna Kate w USA - czy spotkają się z księciem Harrym?

W sieci spekuluje się też, czy następca tronu znajdzie czas, by w USA zobaczyć się ze swoim bratem, księciem Harrym. Komentatorzy zajmujący się rodziną królewską są jednak niemal zgodni, że żaden z nich nie ma tego w planach. Nie jest tajemnicą, że stosunki między braćmi są napięte, zwłaszcza odkąd Harry postanowił razem z Meghan Markle opuścić Wielką Brytanię i zamieszkać w USA. Konflikt mógł się dodatkowo zaostrzyć po tym, jak ogłoszono, że Harry i Meghan mają w Nowym Jorku otrzymać nagrodę za „walkę z instytucjonalnym rasizmem”, co odnosi się do rzekomego rasizmu, jaki panuje w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Para nie potwierdziła jednak dotąd, czy odbierze nagrodę.