O ataku Williama na Harry'ego

Wśród wielu kontrowersyjnych fragmentów książki, znalazła się między innymi napaść fizyczna Williama na Harry'ego. Do zdarzenia doszło, kiedy młodszy książę mieszkał jeszcze razem z Meghan Markle na terenie posiadłości królewskich w Nottingham Cottage. Książę Walii odwiedził brata, żeby wrazić swoją opinię na temat niepoprawnego zachowania Meghan. Podczas rozmowy nazwał ją "trudną", "niegrzeczną" i "szorstką". Książę Harry zaczął bronić swojej żony, oskarżając Williama o naśladowanie narracji tabloidów. Te słowa miały wyprowadzić z równowago przyszłego następcę tronu, mężczyźni zaczęli na siebie krzyczeć. 

"To działo się bardzo szybko. Złapał mnie za kołnierz, zerwał mój naszyjnik i powalił na podłogę. Wylądowałem na psiej misce, która pękła pod moimi plecami, a jej kawałki się we mnie wbiły. Leżałem tam przez chwilę, potem wstałem i kazałem się mu wynosić" 

Przeczytaj więcej: 10 najważniejszych i najbardziej szokujących wątków w autobiografii Harry'ego zatytułowanej "Spare"

Sławny naszyjnik Harry'ego

Uważnym fanom monarchii nie umyka żaden szczegół, zaczęli więc doszukiwać się informacji na temat zerwanego naszyjnika. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. We wtorek z okazji premiery książki Harry pojawił się w znanym talk show The Late Show with Stephen Colbert, prowadzący zadał mu bezpośrednie pytanie o jaki naszyjnik chodziło w historii. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że Harry ma go na sobie. Książę dostał biżuterię od kolegi w Botswanie, dzisiaj na rzemyku wiszą również zawieszki odzwierciedlające bicie serca jego dzieci, które podarowała mu Meghan.