Lilibet Diana na urodzinowym portrecie 

Książę Harry i Meghan Markle zrezygnowali z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej. Mimo to nie porzucili wszystkich tradycji panujących na brytyjskim dworze. Przyjęło się, że częścią obchodów urodzin członków dynastii Windsorów są oficjalne zdjęcia. I tak w kwietniu tego roku opublikowano nowy portret 96-letniej Elżbiety II. Z kolei księżna Kate świętowała ukończenie 40. roku życia aż 3 fotografiami. Żona księcia Williama jest również autorką urodzinowych zdjęć swoich dzieci, które zawsze cieszą się popularnością w prasie i mediach społecznościowych.

Chociaż Harry i Meghan postanowili chronić swoją prywatność, to od czasu do czasu uchylają rąbka tajemnicy. W czerwcu zeszłego roku na świat przyszła ich pierwsza córka, Lilibet Diana. Jej pierwsze imię jest hołdem oddanym brytyjskiej monarchini, a drugie nawiązuje do matki Harry'ego. Do tej pory Lilibet była najbardziej chronioną prawnuczką Elżbiety II. W przeciwieństwie do swojego brata Archiego ominęła ją tradycyjna sesja z okazji narodzin i chrztu. Do tej pory widzieliśmy ją jedynie raz, na świątecznej fotografii rodziny.

Harry i Meghan świętują urodziny córki w Wielkiej Brytanii 

Wczoraj ex-royalsi upublicznili nowy portretu córki z okazji 1. rocznicy jej narodzin. Zdjęcie zostało wykonane przez fotografa Misana Harrimana w Frogmore Cottage w Windsorze. To właśnie w tej posiadłości odbyło się przyjęcie na cześć dziewczynki. W kadrze widzimy jubilatkę w błękitnej sukience i opasce z delikatną kokardą. Uwagę internautów przykuły rude włosy Lilibet, które odziedziczyła po ojcu. Inni komentatorzy dopatrują się w jej urodzie podobieństwa do imienniczki.

Wielkimi nieobecnymi na urodzinach byli książę William i księżna Kate, ale wśród gości nie zabrakło, chociażby Zary i Mike'a Tindallów. Sussexowie przylecieli do Londynu z okazji Platynowego Jubileuszu królowej. Para nie pojawiła się obok innych członków rodziny królewskiej na balkonie pałacu Buckingham, jednak byli widziani na uroczystej mszy w Katedrze Św. Pawła. Według informatorów cała rodzina wróciła już do swojego domu w kalifornijskim Monetcito.