Korzystanie z kryształów zgodnych z naszym znakiem zodiaku może mieć pozytywny wpływ na nasze codzienne życie. Np. w zwiększeniu pewności siebie, ułatwieniu podejmowania decyzji oraz osiągnięciu równowagi w życiu codziennym. Artykuł ten skierowany jest szczególnie do aktywnych zawodowo kobiet, które w dzisiejszych dynamicznych czasach potrzebują dodatkowego wsparcia oraz wewnętrznej siły, by osiągnąć swoje cele i marzenia.

Waga (23 września - 22 października)

Waga to znak zodiaku, który emanuje harmonią, elegancją i równowagą. Podwładna planety Wenus, Waga, dąży do osiągnięcia piękna, sprawiedliwości i doskonałości we wszystkich aspektach życia. Wagi potrzebują kryształów, które wspierają ich wewnętrzną równowagę, relacje z innymi i pobudzają kreatywność. Kryształ, który idealnie wpisuje się w te potrzeby to różowy kwarc - kamień miłości, współczucia i akceptacji, który pozwala Wadze otworzyć się na uczucia, równocześnie łagodząc wszelkie napięcia emocjonalne. Drugi kryształ idealny dla Wagi to Lepidolit. Ten piękny, fioletowy kamień zawdzięcza swój kolor obecności minerałów litu, który wpływa na wyciszenie emocji i przynosi spokój. Lepidolit pełni funkcję "kamienia przyjaciela", który ułatwia relacje międzyludzkie, zmniejsza lęk i pomaga w eliminowaniu napięć. 

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Skorpion to znak zodiaku, który emanuje mocą i siłą. Rządzony przez Pluton Skorpion, dąży do głębokiej transformacji i odkrywania skrytych prawd w świecie. Potrzebuje kryształów, które dodadzą mu energii, przyciągną szczęście i dobrobyt, a także wspomogą ich w transformacji i odkrywaniu głęboko skrytych prawd. Kryształy, które spełniają te wymagania to hematyt oraz granat - pierwszy daje energię i siłę, drugi natomiast przyciąga szczęście, intelektualny rozwój oraz bogactwo.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelec to znak zodiaku, który poszukuje przygód i nowych doświadczeń. Rządzony planetą Jowiszem, Strzelec ma wrodzoną potrzebę szerokiego spojrzenia na życie oraz osiągania marzeń. Potrzebuje kryształów, które pomogą mu w odkrywaniu nowych perspektyw, poznawaniu innych ludzi oraz pobudzą jego wrodzony optymizm. Kryształy, które idealnie spełniają te potrzeby to tygrysie oko oraz szafir - pierwszy odbija negatywne energie i stabilizuje Strzelca w trakcie jego podróży, drugi natomiast daje mu odwagę przyciągania dobrobytu do swojego życia.

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Koziorożec to znak zodiaku, który emanuje długofalowym myśleniem oraz silnymi wartościami. Rządzony planetą Saturnem, Koziorożec poszukuje trwałych fundamentów i stabilności w swoim życiu. Potrzebuje kryształów, które pomogą mu w ugruntowaniu jego pozycji na świecie oraz ustabilizują jego emocje. Te kamienie, które idealnie wpisują się w te potrzeby to turkus oraz miedź - pierwszy daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności emocjonalnej, drugi natomiast pozwala na przebudzenie wrodzonego talentu Koziorożca.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Wodnik to znak zodiaku, energiczny i innowacyjny. Rządzony planetą Uranem, Wodnik szuka wolności i niezależności w swoim życiu. Potrzebuje kryształów, które pomogą mu w osiągnięciu tego stanu oraz umożliwią tworzenie nowych projektów i marzeń. Kryształy, które idealnie sprawdzą się w tym celu to ametyst oraz lodowiec - pierwszy daje Wodnikowi ochronę i pokój wewnętrzny, drugi natomiast przyciąga szczęście i pomaga mu w realizacji jego planów.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ryby to znak zodiaku, który emanuje wrażliwością i intuicją. Rządzone przez Neptuna, Ryby poszukują głębokiego połączenia ze światem duchowym. Potrzebują kryształów, które wspomogą je w otwarciu się na energię i pobudzeniu intuicji oraz dobroczynnego duchowego połączenia. Kryształy, które idealnie spełnią te wymagania to labradoryt oraz sodalit - pierwszy daje Rybom poczucie bezpieczeństwa i wspiera je w odkrywaniu ich wewnętrznych mocy, drugi natomiast stanowi przepustkę do bogatego świata duchowości.

Wybór odpowiedniego kamienia to jednak dopiero początek drogi. Warto pamiętać, że aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, należy odpowiednio dbać o swoje kryształy. Co jakiś czas, kamienie warto oczyszczać z negatywnej energii, np. poprzez płukanie ich w bieżącej wodzie, wystawianie na energię słońca lub umieszczanie w soli morskiej. Aby nasze kryształy mogły skutecznie wpłynąć na nasze życie, warto również systematycznie medytować z nimi lub nosić je na sobie w postaci biżuterii bądź przekładać do kieszeni.