O zastosowaniu kryształu górskiego powinny dowiedzieć się więcej przede wszystkim Lwy i Koziorożce – to właśnie tym znakom zodiaku został przypisany kryształ górski. W ich przypadku kamień zadziała najskuteczniej, a jego działanie będzie jeszcze bardziej odczuwalne.

Przed czym chroni kryształ górski? Właściwości i zastosowanie kamienia wiążą się przede wszystkim z oczyszczaniem przed złą energią, potęgowaniem pozytywnej siły i przyciąganiem równowagi. Jeśli wierzysz w moc drzemiącą w minerałach, z pewnością działanie kryształu górskiego cię usatysfakcjonuje.

Jak rozpoznać kryształ górski?

Jak wygląda kamień górski? Właściwości „kryształu mocy” (bo i tak bywa nazywany) robią wrażenie – jednak, jego wygląd rzadko przyciąga uwagę. Większą popularnością cieszy się kwarc różowy. Nie bez powodu jednak to kryształ górski traktowany jest jako kamień zesłany od bogów.

Co najważniejsze, kryształ górski jest w pełni bezbarwny i przezroczysty. Zdarza się, że występuje w białej wersji – wówczas mówi się o kwarcu mlecznym. Jedyne, co zakłóca idealnie przezroczystą strukturę kryształu górskiego są drobne pęcherzyki z gazem lub płynem, które mogą przypominać krople wody.

Gdy tylko dotkniesz kryształu górskiego, poczujesz przejmujący chłód – ze względu na swoje właściwości ten kamień zawsze jest chłodny. Właśnie stąd wzięła się jego nazwa – „krystallos” z greckiego oznacza „lód”.

Jak sprawdzić, czy kryształ górski jest prawdziwy?

Oprócz zwrócenia szczególnej uwagi na jego wygląd, warto ocenić wagę kryształu – kryształy górskie są znacznie cięższe od szkła. Po stuknięciu, z kryształu powinien wydobywać się brzęczący, głęboki dźwięk – płaski odgłos będzie świadczył o sztucznym kamieniu.

Kryształ górski – właściwości

Zastanawiasz się, jak odblokować czakry? Chcesz, aby twoje samopoczucie stało się lepsze? Znaczenie kryształu górskiego może być nieocenionym wsparciem w procesie uzdrawiania swojej wewnętrznej energii.

Kryształ górski – właściwości magiczne

 • oczyszczające – kryształ górski przede wszystkim oczyszcza czakrę korony, chociaż wywiera pozytywny wpływ i na pozostałe. Jego kształt, każda z sześciu ścianek, odpowiada sześciu czakrom. Czubek kryształu jest punktem centralnym, przeznaczonym dla czakry korony.
 • wzmacniające – drzemiące w nim energia oddziałuje wzmacniająco na ciało i psychikę osoby, która otacza się kamieniem,
 • uspokajające – kryształ górski przynosi harmonię i spokój, pomaga się skoncentrować,
 • uzdrawiające – podobnie jak inne minerały, pozytywnie oddziałuje na organizm i wspiera go w walce z dolegliwościami psychicznymi i fizycznymi.

Kryształ górski – zastosowanie

Kiedy używać kryształu górskiego?

 • Ze względu na uspokajające właściwości kryształu, warto mieć go przy sobie, kiedy czujemy, że potrzebuje odrobiny wytchnienia. Każda próba oczyszczenia myśli przebiegnie znacznie lepiej, gdy wyciszająca moc kryształu górskiego zacznie na nas działać.
 • Kryształ górski nie tylko sam się oczyszcza, ale i może pomóc w oczyszczeniu innych kamieni i minerałów. Możesz za jego pomocą naładować mocą i pozytywną energią pozostałe kamienie, które znajdują się w twojej kolekcji.
 • Rytuał oczyszczający, zwłaszcza czakry, powinien obyć się z wykorzystaniem kryształu górskiego. To właśnie za jego sprawą proces okaże się skuteczny. Dodatkowo, każdy ochronny rytuał może wzmocnić piołun – właściwości tego ziela także warto poznać.

Kryształ górski – jak używać?

W starożytności wierzono, że kryształ górski to „król kryształów” – uznano, że zawiera w sobie czystą, niczym nie zakłóconą siłę życia. Odkryto, że może pełnić funkcję rezonatora energetycznego. Co to oznacza? Ze względu na budowę kwarcu, kryształ górski miałby kumulować i wzmacniać zawarte w nim treści, informacje czy emocje. Możesz to wykorzystać podczas:

 • Rytuałów – zarówno rytuały oczyszczające, jak i miłosne zostaną wzmocnione.
 • Afirmacji i manifestacji – kryształ górski sprawi, że twoje pozytywne afirmacje staną się jeszcze potężniejsze.
 • Medytacji – ze względu na to, że kryształ pomaga w koncentracji, medytacja powinna stać się efektywniejsza.

Oprócz tego, wskazuje się, że kryształ górski bywa wykorzystywany podczas świadomego śnienia, podróży astralnych czy zaklęć wróżbiarskich.

Jak wykorzystać właściwości kryształu górskiego?

 • Możesz trzymać go w dłoniach podczas rytuału czy medytacji. Czasami wystarczy także, że będzie znajdował się w twoim pobliżu – jego moc mimo to będzie oddziaływać.
 • Jeśli chcesz zawsze mieć przy sobie kryształ górski (działanie kamienia będzie wówczas wzmocnione), sięgnij po amulet. Biżuteria z kryształem górskim sprawdzi się świetnie. Zwłaszcza jeśli wybierzesz także turmalin – właściwości obu kamieni doskonale się uzupełniają, ich energie postrzegane są jako uzupełniające się.
 • Kryształ górski bywa także traktowany jako odpromiennik. Niektórzy umieszczają go w pobliżu telewizorów czy komputerów, aby oczyszczał wytwarzaną przez nie energię.