Na początku tygodnia odbyła się uroczysta gala, na której ogłoszono tegorocznego zwycięzcę Nagrody Bookera. To najbardziej prestiżowe literackie wyróżnienie w Wielkiej Brytanii. Co roku trafia do autora najlepszej anglojęzycznej powieści. Tym razem padło na Shehana Karunatilaka ze Sri Lanki. Były muzyk rockowy uwiódł jury „wściekle zabawną powieścią” o wojnie domowej w swojej ojczyźnie. Statuetkę odebrał z rąk królowej Kamili.

Żona króla Karola III uświetniła galę swoją obecnością i przez cały wieczór rozmawiała z zebranymi gośćmi. Fotoreporterzy zdołali uchwycić w kadrze między innymi jej pogawędkę z Dua Lipą. Piosenkarka wzięła udział w imprezie, aby wygłosić ze sceny przemowę o roli książek w jej życiu. Choć sam monarcha nie był obecny wśród miłośników literatury, to Kamila mogła liczyć na wsparcie innej bliskiej osoby. W londyńskiej sali koncertowej Roundhouse zjawiła się u boku młodszej siostry.

Królowa małżonka Kamila wręczyła nagrodę Bookera w towarzystwie młodszej siostry. Kim jest Annabel Elliot?

Odkąd książę Karol został obwołany nowym królem Wielkiej Brytanii, większe zainteresowanie wzbudza jego żona. Królowa małżonka Kamila przez lata żyła w cieniu skandalu, jaki wśród opinii publicznej wywołał romans z ówczesnym partnerem księżnej Diany. Teraz ma okazję zyskać większą przychylność poddanych. W tym celu z zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki i bierze udział w kolejnych towarzyskich spotkaniach. Na wzrost popularności może wpłynąć także rodzina królowej. Po przejęciu władzy przez Karola na nagłówki trafili jego pasierb i pasierbica. Przybrane rodzeństwo Williama i Harry'ego nieczęsto bywa co prawda w pałacu Buckingham, ale prywatnie utrzymuje dobre stosunki z Windsorami. Uwagę mediów zwróciła również siostra królowej. Kim jest Annabel Elliot?

Znamy datę koronacji króla Karola III i szacowaną wartość insygniów królewskich >>

Królowa małżonka Kamila miała dwoje młodszego rodzeństwa. Brat Mark Shand zawodowo zajmował się pisaniem powieści podróżniczych. Prowadził również fundację na rzecz ochrony populacji słoni. Poczytny autor i aktywista zmarł w 2014 roku. Sonia Annabel Elliot początkowo podzielała pasję brata do dalekich eskapad. Po ukończeniu szkoły przeprowadziła się do Florencji, gdzie poszerzała wiedzę o sztuce. Później osiadła w hrabstwie Dorset i skupiła się na dekorowaniu wnętrz oraz handlu antykami. Miłość do sztuki dzieli z jedyną córką Kamili. Laura Lopes od lat pracuje bowiem jako kuratorka w londyńskiej galerii.

Annabel Elliot od ponad 30 lat prowadzi sklep z antykami. Czuwa również nad wystrojem królewskich posiadłości.

Na przestrzeni lat koordynowała renowację licznych rezydencji, między innymi domów letniskowych przy zamku Restormel i walijskiej nieruchomości Karola III. Praca przyniosła jej uznanie w branży. W 2014 roku „The Daily Telegraph” uznał ją za jedną z najbardziej wpływowych dekoratorek wnętrz w Wielkiej Brytanii.

Prywatnie 73-latka jest żoną Simona Elliota, z którym ma troje dzieci. Jej najstarszy syn do września tego roku pełnił funkcję przewodniczącego Brytyjskiej Partii Konserwatywnej. Córka Alice poszła w ślady matki i wraz z mężem zajmują się dekorowaniem wnętrz. Annabel angażuje się w działalność charytatywną. Patronowała między innymi stowarzyszeniu na rzecz adopcji.