Pałac Buckingham w ubiegłym tygodniu poinformował świat o śmierci Księcia Edynburga. Książe Filip zmarł w wieku 99 lat, a jego pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 kwietnia. Królowa Elżbieta II spełniająca ostatnią wolę męża, właśnie poinformowała o zakazie stroju wojskowego podczas ceremonii pożegnalnej.

Buckingham Palace: Nie żyje Książę Filip. Mąż królowej Elżbiety II zmarł w wieku 99 lat

Królowa Elżbieta II ustala zasady przed zbliżającym się pogrzebem księcia Filipa

Książe Filip odszedł w ubiegły piątek w zamku Windsor. Pogrzeb monarchy odbędzie się w gronie najbliższych w najbliższą sobotę. Królowa Elżbieta II, jak podaje brytyjski dziennik The Telegraph, wprowadziła zakaz stroju wojskowego po licznych pytaniach, o to, czy książę Harry byłby jedynym członkiem rodziny królewskiej, który ich nie nosił. Przypomnijmy, że w momencie, gdy para Sussex postanowiła zrzec się zaszczytnych tytułów, Harry został pozbawiony honorowych tytułów wojskowych.

Chcąc skupić się na należytym pożegnaniu księcia Filipa, królowa doradziła wszystkim starszym członkom rodziny królewskiej, aby po prostu pojawili się w garniturach pod krawatem.

Królowa Elżbieta II zareagowała na wiadomość, że Meghan Markle nie zjawi się na pogrzebie księcia Filipa

Temat dress code został poruszony po doniesieniu, iż książę Yorku zażądał pojawienia się na ceremonii w mundurze. Warto dodać, że książę Andrzej nie sprawuje królewskich obowiązków od dwóch lat, po tym, jak jego znajomość z Jeffreyem Epsteinem (skazanym za przestępstwa seksualne nieletnich) ujrzała światło dziennie. Pomimo licznych skandali, syn Księcia Edynburga i Elżbiety II nie został pozbawiony statusu wojskowego.

Królowa Elżbieta II skomentowała wywiad Meghan Markle i Harry'ego. Czy w Pałacu Buckingham szykuje się rewolucja?