Triki, które pomogą zachować gładką skórę wokół oczu

  • Nie trzyj skóry

Nawet zmywając makijaż wokół oczu, nie pocieraj jej. Zrezygnuj nawet z wacików w tej okolicy, a zamiast tego użyj własnych dłoni, których skóra jest znacznie delikatniejsza i nie wywoła podrażnień, czy mikrouszkodzeń mikrobiomu.

  • Dwuetapowe zmywanie makijażu

Choć wiemy, że makijaż oka może być najbardziej uporczywym w usuwaniu, to trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz odpowiedni produkt. Wybierz ulubione mleczko lub olejek, nałóż na dłonie i wsmaruj w skórę – po chwili lekko zacznie się rozpuszczać. Zmyj wodą nadmiar pomieszanego produktu z makijażem z twarzy. Dwuetapowe zmywanie makijażu jest podstawą. Resztki makijażu usuniesz delikatną pianką do twarzy. Nawet gdy masz cerę trądzikową, to oleisty płyn, masełko lub mleczko nie powinny przerażać, bo tym drugim krokiem doprowadzamy skórę do porządku. Tego nauczyły nas ekspertki pielęgnacji, czyli Koreanki. 

  • Odpowiedni tonik

Może brzmi to już nudno i banalnie, ale to właśnie ten krok doprowadza skórę do jej odpowiedniego pH., A ta wcale nie ma odczynu obojętnego, a lekko kwaśny. Prawidłowe pH naszej skóry wynosi 4,7-5,6. Tonizacja przygotowuje cerę do przyjęcia składników pielęgnacyjnych.

Eucerin Hyaluron-Filler Krem pod oczy SPF 15. Przeciwzmarszczkowy krem do każdego rodzaju skóry

98% badanych stwierdziło, że drobne zmarszczki zostały zredukowane, a 100%, że krem Eucerin Hyaluron-Filler pod oczy, zapobiega powstawaniu nowych. Sprawdziłyśmy, czy tak rzeczywiście jest.

Krem ma przyjemną, lekką konsystencję i dostaje duży plus za to, że nie podrażnia oczu – przy pracy przed komputerem jest to szczególnie ważne. Faktycznie po miesiącu stosowania można zauważyć, że drobne linie się spłycają. Czy zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek? Ciężko stwierdzić – na nie długo się czeka i u każdego proces ich powstawania, jest trochę inny. Jednak na pewno skóra jest gładsza.

 

Co działa? Składnik kremu pod oczy Eucerin Hyaluron-Filler

Formuła Eucerin Hyaluron-Filler opiera się na kompleksowym połączeniu kwasu hialuronowego, saponiny glicynowej i enoksolonu. Wspólnie mają działanie spłycające zmarszczki. Wyjaśniamy, jak te składniki funkcjonują razem.

Kwas hialuronowy, w tym kremie, ma formę wysokocząsteczkowego i niskocząsteczkowego. Ten pierwszy działa na zewnętrzną warstwę skóry, wygładzając ją i poprawiając jej nawilżenie. Niskocząsteczkowy kwas wnika w głębsze warstwy, by zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek, które właśnie tam się formują. Saponina glicynowa zwiększa produkcję kwasu hialuronowego, który nasza skóra z czasem produkuje mniej. Substancja działa w skórze właściwej, jako przeciwutleniacz, ochraniając ją przed wolnymi rodnikami. Natomiast Enoxolon ogranicza naturalną degradację kwasu hialuronowego skóry.

Stosowanie kosmetyku Eucerin Hyaluron-Filler Krem pod oczy SPF 15

  1. Oczyść skórę twarzy dłońmi delikatną pianką lub żelem.
  2. Zastosuj tonik do twarzy.
  3. Nałóż krem wokół oczu opuszkami palców, bardzo delikatnie.
  4. Unikaj kontaktu z oczami.

Można pokusić się o stwierdzenie, że krem Eucerin z kwasem hialuronowym jest tajemnicą młodego spojrzenia. Substancje działają na wielu frontach skóry na produkcję kwasu hialuronowego. To kluczowy składnik, a z wiekiem nam go ubywa. Jeżeli szukasz sposobu na zmniejszenie ilości powstających zmarszczek, to faktycznie – ten krem zadziała, jak trzeba.