Ten przedziałek jest synonimem obciachu” – oznajmiła generacja Z, rozpoczynając dysputę z millenialsami. Jednak mimo uprzedzeń najmłodszych użytkowników internetu, fryzury naszej młodości nie poddają się bez walki. Świat zdominowany przez estetykę „clean girl” i gładko zaczesane włosy, będzie musiał wygospodarować dla nich trochę miejsca na TikTokowych serwerach. Warstwowe cieniowanie, maksymalna objętość i... niesławny przedziałek wracają do łask za sprawą kolejnych celebrytek. Do grona miłośniczek cięć rodem z przełomu lat 90. i 2000. właśnie dołączyła Kourtney Kardashian.

Kourtney Kardashian wygląda jak Rachel Green. Najstarsza z sióstr zainspirowała się kultową fryzurą Jennifer Aniston

Nawiązania do kultowej fryzury Rachel Green, jaką sama Jennifer Aniston miała nazwać w późniejszych latach „najgorszym uczesaniem, jakie kiedykolwiek widziała”, nie jest niczym nowym. Już dwa lata temu magazyny modowe węszyły jej triumfalny comeback. W „the Modern Rachel” zakochała się między innymi Selena Gomez. Cieniowane pazurki, które przez chwilę nosiła na głowie wokalistka, nie były dziełem przypadku. Marissa Marino, stylistka współpracująca z gwiazdą, przyznała, że umyślnie skopiowała słynny look Jennifer z lat 90.

„Modern Rachel” to fryzura, która nie tylko spodoba się fankom serialu „Przyjaciele”. Jest ponadczasowa i świetnie wygląda bez względu na wiek >> 

Czy takie same zamiary miała Kourtney Kardashian? Mimo braku oficjalnych deklaracji, fani nie mają wątpliwości, że fryzjer celebrytki musi być fanem „Przyjaciół”. Andrew Fitzsimons podzielił się efektami włosowej metamorfozy na Instagramie.

Na krótkim nagraniu widzimy, że kosmyki Kardashianki wyraźnie nabrały objętości i układają się w lekkie fale. Poza przedziałkiem będącym przyczyną pokoleniowego konfliktu uwagę zwraca również długość sięgająca ramion — charakterystyczna dla ostatniej dekady ubiegłego wieku. Fani słusznie zauważają, że w przypadku Kourtney zmiana jest diametralna. Do tej pory gwiazda rodzinnego reality show była wierna idealnie prostym i znacznie dłuższym włosom.

Warto dodać, że przedziałek na boku ma wiele zalet. Szczególnie dobrze sprawdzi się u osób o mocno zarysowanej żuchwie. Takie uczesanie pomaga „zmiękczyć” wyraziste rysy i dodaje subtelności. Doskonale prezentuje się również w połączeniu z twarzami w kształcie serca. Właśnie z tego powodu nie warto ślepo podążać za trendami z TikToka, a raczej dobrać fryzurę do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.  Co w przypadku Kourtney jak najbardziej się udało — cięcie na Rachel Green zdecydowanie jej służy!