Ten trend obserwujemy od lat i to fakt potwierdzony. W tym roku pokazaliśmy "522. Kot, Chińczyk i mój ojciec" Paco R. Banosa i co? Wszystkie seanse wyprzedane. "Kot w ścianie" Miny Milevy i Veseli Kazakovej? Praktycznie tak samo. Dlatego przy okazji zapraszamy na ostatni pokaz "Kota w ścianie":

Multikino 4: piątek, 18 paź 11:15 - OSTATNI POKAZ!

Przy okazji przypominamy, że na WFF można jeszcze oglądać filmy, które zostały ze swoich krajów wytypowane do oscarowego wyścigu, polecamy ostatnie pokazy!

Oscary 2020: nominacje. Które filmy mają szanse na złotą statuetkę? >>

Oscary 2020: "Boże ciało" otrzymało nominację! Z kim Jan Komasa powalczy o złotą statuetkę? >>

AUSTRALIA:

Na powierzchni / Buoyancy reż. Rodd Rathjen, Australia 2019, 93’

Wstrząsająca, oparta na prawdziwych historiach opowieść o współczesnym niewolnictwie w Azji Południowo-Wschodniej. Film zdobył Nagrodę Jury Ekumenicznego na ostatnim festiwalu w Berlinie jako artystyczny apel do działania, ukazujący niedostrzegane naruszanie praw człowieka.

Pokaz festiwalowy: Kinoteka 3: czwartek, 17 paź 16:00 - OSTATNI POKAZ!

CZECHY:

Malowany ptak / The Painted Bird / Nabarvené ptáče reż. Václav Marhoul, Czechy, Słowacja, Ukraina 2019, 169’

Dramatyczna historia sześcioletniego żydowskiego chłopca w czasie II wojny światowej, który doświadcza niewyobrażalnego okrucieństwa ze strony mieszkańców anonimowej wsi gdzieś w Europie Wschodniej. Ekranizacja bestsellerowej powieści Jerzego Kosińskiego. W obsadzie m.in. Stellan Skarsgård, Harvey Keitel, Udo Kier.

Pokaz festiwalowy: Multikino 1: piątek, 18 paź 21:00 - OSTATNI POKAZ!

GRUZJA:

Shindisi reż. Dito Tsintsadze, Gruzja 2019, 105’

Historia filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce podczas rosyjskiej interwencji wojskowej w Gruzji w 2008 roku. Opowieść o człowieku nieświadomym swojej wewnętrznej siły, który stał się bohaterem w całym znaczeniu tego słowa. Gruziński kandydat do Oscara.

Pokaz festiwalowy: Multikino 3: piątek, 18 paź 14:00 - OSTATNI POKAZ!