Jadąc na wymarzony urlop nad morze, czy jezioro wrzucamy do walizki odpowiednie balsamy, olejki, czy kremy z filtrem do ciała i twarzy. Niestety większość z nas zapomina o ochronie włosów. Słońce, sól morska oraz chlor sprawiają, że nasze długie/ krótkie (niepotrzebne skreślić) loki są przesuszone, matowe i bez życia. Jak się przed tym uchronić? Oczywiście dobierając odpowiednie kosmetyki.

Kosmetyki do włosów na lato

Z roku na rok coraz więcej marek przygotowuje specjlane linie produktów chroniące włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV. W ofercie mamy szampony, odżywki, spray'e, a także maski, zapewniające odpowiednią regenerację. Pamiętaj! Samo umycie włosów szamponem nie wystarcza. Warto wziąć ze sobą na plażę spray (lub odżywkę bez spłukiwania). Tak jak w przypadku kremow z filtrem aplikuj go kilkakrotnie w ciągu dnia. Dla dodatkowego nawilżenia włosów użyj wieczorem serum lub maski.

Włosy rozjaśnione od słońca

Kto z nas nie marzy o naturalnie rozjaśnionych włosach? Już nie musimy iść do fryzjera, czy eksponować głowy na słońcu dla uzyskania tego efektu. L'Oreal właśnie wprowadził do sprzedaży żel rozjaśniający Casting Sunkiss, który spokojnie możemy wypróbować w domu. Można go zastosować na mokre (tylko nie spłukuj!), jak i suche włosy, a dla lepszego utrwalenia warto skorzystać z suszarki. Rozjaśnienie jest stopniowe, żelu możesz użyć jeszcze kilkakrotnie aż do upragnionego rezulatu.

L'Oreal Casting Sunkiss, 28 zł

Kosmetyki do włosów na lato >>