Czerwień skrupulatnie pojawia się co roku na wybiegach, powraca i w obecnym jesienno-zimowym sezonie. Nasycone karminowe czerwienie, chłodne odcienie z nutą koloru pomarańczy pojawiają się w propozycjach od projektantów. 

Czerwone sylwetki Valentino sprawiają wrażenie wyjętych z obrazów flamandzkich malarzy. Peter Copping, dyrektor kreatywny domu mody Nina Ricci pokazał zmysłowe i romantyczne sukienki w odcieniu wyrafinowanej, nasyconej czerwieni. Swobodne fasony kolekcji Issey Miyake wzbogaca o geometryczne wzory - szerokie kraty i cienkie paski łączy z kontrastującymi barwami, podkreślając kolor żywiołu ognia. Moschino równie chętnie korzysta z czerwieni, jesienno-zimową kolekcją oddaje hołd Wielkiej Brytanii. Stylizowane sylwetki zdobi złota biżuteria i heraldyczne motywy, krójującym wzorem w kolekcji jest szkocka krata. 

Czerwień może być interpretowana na wiele sposobów, nie da o sobie zapomnieć. Przyprawi o rumieńce, rozgrzeje w chłodne zimowe dni. Sezon zbliżających wyprzedaży może sprzyjać poszukiwaniom ubrań i dodatków w modnym kolorze. Przeglądamy sklepy w poszukiwaniu ciekawych okazji.

Wyprzedaże w kolorach czerwieni zobaczysz w GALERII >>> 

Kaja Dobrzańska