Ostatnia wspólna scena Ygritte i Jona Snowa złamała więcej niż dwa serca. Na zakochanych czekał jednak happy end, choć po drugiej stronie muru kamery. Kit Harrington i Rose Leslie poznali się na planie „Gry o Tron” w 2011 roku i natychmiast wpadli sobie w oko. „Po raz pierwszy spotkaliśmy się na przymiarkach kostiumów” – wspominał gwiazdor. „Pamiętam, że wróciłem potem do domu i powiedziałem mojemu najlepszemu przyjacielowi: »O Boże, myślę, że znalazłem tę jedyną«”. Kiedy walka o władzę nad Westeros dobiegła końca, a były Lord Dowódca mógł nareszcie złożyć broń, para zdecydowała się na sformalizowanie związku. Przed ołtarzem stanęli otoczeni przyjaciółmi z obsady serialu. Zdjęcia z Emilią Clarke, Peterem Dinklagem, Sophie Turner i Maisie Williams szybko obiegły sieć.

Kit Harington wspomina, jak poznał swoją żonę Rose Leslie >>

Choć małżonkowie uchylili rąbka tajemnicy i podzielili się ze światem weselnymi kadrami, od tamtej pory oszczędnie dawkują informacje o życiu prywatnym. We wrześniu 2020 roku na świat przyszło pierwsze dziecko aktorskiego duetu. Rose nie kryła, że łączenie kariery z macierzyństwem nie jest łatwe. Na szczęście rodzicielskie obowiązki sprawiedliwie dzieli z partnerem. „Z dumą nosił dziecko w nosidełku. Mieliśmy wiele satysfakcjonujących momentów. Kiedy nasz syn zaczynał płakać w środku nocy, to Kit wstawał i zajmował się nim, ponieważ ja musiałam być wcześnie rano na planie” – mówiła w wywiadzie dla Vogue'a. Współpraca musiała przebiegać gładko, bo zapracowani rodzice zdecydowali się na powiększenie rodziny. 

Kit Harington i Rose Leslie spodziewają się drugiego dziecka. Aktor właśnie potwierdził dobrą nowinę

36-letni Brytyjczyk był gościem programu Jimmy'ego Fallona. W trakcie wizyty w studiu niezręcznie unikał odpowiadania na pytania o rzekomo planowany sequel „Gry o Tron”. Otworzył się natomiast na temat spraw rodzinnych. „Jak ma się twój syn?” – padło pytanie. „Wszystko u niego dobrze, ma już dwa lata. Wydaje nam się, że może być całkiem bystry. To zaskakujące biorąc pod uwagę, że oboje jesteśmy aktorami. Nie jesteśmy pewni, po kim to odziedziczył”. „Nie chcecie, aby poszedł w wasze ślady?” – dopytywał prowadzący. „Cóż, uwielbia być oklaskiwany. Za każdym razem, gdy zrobi coś dobrze, bijemy mu brawo i boimy się, że to popchnie go do aktorstwa. Mówimy: »Wiesz, możliwe, że jesteś na to za mądry, idź ratować świat«”.

Po zabawnych opowieściach nadszedł czas na gwóźdź programu. „[Mój syn] zaraz dozna największego szoku w swoim dotychczasowym życiu, bo w domu pojawi się jego młodszy brat lub siostra” – pochwalił się dumny tata. „Jestem przerażony. Kiedy oczekujesz pierwszego dziecka, czujesz się jak w siódmym niebie i tańczysz na kwietnej łące przez dziewięć miesięcy, przynajmniej tak to działa w przypadku mężczyzn. Tym razem konfrontacja z rzeczywistością przyszła wcześniej. Musisz na to spojrzeć w sposób praktyczny”.

„Nie wydaje mi się, żeby mój syn pojął koncept posiadania rodzeństwa. Staramy się go na to przygotować. Wskazujemy na brzuch Rose i powtarzamy: »dziecko mamusi«, a on dotyka swojego brzucha i mówi: »moje dziecko«. Cóż, wkrótce dowie się, co mamy na myśli”.

Kit Harington powróci jako Jon Snow? HBO pracuje nad kolejnym spinoffem „Gry o Tron” >>

Całą rozmowę z Kitem, który według medialnych doniesień niedługo powróci do swojej ikonicznej roli, obejrzycie poniżej: