Nie wszyscy członkowie rodziny królewskiej pozują na balkonie Pałacu Buckingham i regularnie pojawiają się na okładkach tabloidów. Królowa Elżbieta II doczekała się aż ośmiorga wnuków i dwunastu prawnucząt. Część z nich konsekwentnie unika blasku flaszy, a u boku następców tronu pokazuje się jedynie przy okazji oficjalnych uroczystości. Trzeba przyznać, że już te liczby robią wrażenie, a do tego dochodzi przecież liczne grono dalszych krewnych i… rodzina przyszywana. W ostatnich dekadach rozwody na dobre wpisały się w drzewo genealogiczne Windsorów. Tym samym książęta i księżne zyskali przybrane rodzeństwo. Dziś szczególnie dużo mówi się o dzieciach z pierwszego małżeństwa królowej Kamili. 

Nowe tytuły rodziny królewskiej po odejściu królowej Elżbiety II >>

W 2005 roku sakramentalne „tak” powiedzieli sobie ówczesny książę Walii, najstarszy syn królowej Elżbiety II i pierwsza osoba w kolejce do tronu, oraz jego wieloletnia przyjaciółka i kochanka Camilla Parker Bowles. W dniu ślubu rodzina Williama i Harry'ego powiększyła się nie tylko o macochę, ale też przybranego brata i siostrę. Zarówno Laura Lopes, jak i Tom Parker Bowles, są starsi od synów Lady Diany. Mają odpowiednio 44 i 47 lat, a ich ojcem jest Andrew Parker Bowles – oficer brytyjskiego wojska i dawny kolega Karola z drużyny polo. Co wiemy o pasierbach króla Wielkiej Brytanii?

Dzieci królowej Kamili – kim jest Tom Parker Bowles?

Tom Parker Bowles urodził się w grudniu 1974 roku. Zanim król Karol III został ojczymem jedynego syna swojej ukochanej, pełnił funkcję jego ojca chrzestnego. W jednym z wywiadów pasierb podkreślił, że łączy ich silna więź i widzi w partnerze matki idealnego kandydata na władcę: „Zawsze go podziwiałem. Od początku był uprzejmym, dobrym i uroczym człowiekiem. Cechują go ciepło, inteligencja i ludzkie podejście. Jeśli kiedyś do tego dojdzie, na pewno będzie fantastycznym królem”.

Elżbieta II w filmach i serialach. Poznaj produkcje, w których brytyjska królowa była bohaterką >>

Tom dodał również, że jego własne dzieci zwracają się do Karola „dziadku”. Syn królowej Kamili i jego była żona Sara Buys doczekali się dwójki pociech. Chociaż Parker Bowles doświadczył problemów w życiu osobistym, to jego kariera zawodowa jest pasmem sukcesów. W swojej ojczyźnie mężczyzna cieszy się statusem celebryty specjalizującego się w kulinariach. Zanim zajął się zgłębianiem smaków i aromatów, ukończył elitarną szkołę Eton i Uniwersytet Oxfordzki. Na przestrzeni lat zasłynął jako autor siedmiu bestsellerowych książek kucharskich, krytyk i prezenter. Brytyjscy widzowie mogli oglądać go w programach „Market Kitchen”, „Food Glorious Food” i „Masterchef”. Regularnie pojawiał się także w telewizji australijskiej. Teksty jego pióra publikowane są na łamach magazynów „Esquire”, „GQ” i „The Mail”.

Dzieci królowej Kamili – kim jest Laura Lopes?

Laura Lopes przyszła na świat w styczniu 1978 roku. W przeciwieństwa do brata nie aspirowała do roli medialnej gwiazdy. Córka królowej Kamili studiowała na Oxford Brooks University i związała swoją karierę zawodową ze światem sztuki. Początkowo pracowała jako kuratorka kolekcji Peggy Guggenheim w Wenecji, a potem powróciła do Anglii, aby objąć stanowisko w londyńskiej The Space Gallery. Od 2005 roku współtworzy galerię London’s Eleven poświęconą współczesnym artystom. Laura Parker Bowles wyszła za mąż za Harry'ego Lopesa i urodziła troje dzieci – Elizę, Gusa i Louisa. Córeczkę słynnej znawczyni sztuki można było podziwiać w roli druhny na ślubie księcia Williama i księżnej Kate.

Rodzina królewska, politycy i gwiazdy reagują na śmierć królowej Elżbiety II. Jak żegnają najdłużej panującą monarchinię w historii? >>

Tom Parker Bowles i Laura Lopes byli obecni także na innych królewskich uroczystościach. Brat i siostra stanęli u boku wnuków królowej Elżbiety II na ślubnym zdjęciu Karola i Kamili. Znaleźli się też na liście gości bajkowego royal wedding Harry'ego i Meghan. Książęta również byli widziani na weselnych przyjęciach swojego przybranego rodzeństwa.

Jednak ich zażyłość i związek z rodziną królewską nie kończą się na udziale w wystawnych balach. Syn królowej Kamili był zaangażowany w przygotowania do Platynowego Jubileuszu Królowej. Jego bogate doświadczenie pisarskie miało być przydatne podczas prac edytorskich nad oficjalnym pamiątkowym albumem.