Meghan Markle zrobiło się ostatnio głośno, a wszystko za sprawą jej związku z księciem Harry'm. 35-latka mieszkająca obecnie w Toronto nie jest jednak osobą anonimową. Możecie ją znać z takich produkcji jak serial "W garniturach" ("Suits"), czy z produkcji kinowych: "Szefowie wrogowie", "Twój na zawsze", czy "Anti-Social".

Meghan Markle urodziła się w stolicy Kalifornii 4 sierpnia 1981 roku. Jej matka, Doria jest terapeutką i instruktorką jogi, a ojciec to zdobywca nagrody Emmy, operator Thomas W. Markle. Mała Meghan sporą część swojego dzieciństwa spędziła na planie show "Świat według Bundych", przy którym pracował jej tata. Ukończyła katolickie liceum Immaculate Heart High School (absolwentką tej samej szkoły jest Tyra Banks), a w 2003 roku zdobyła dyplom Uniwersytetu Northwestern na dwóch kierunkach - teatr i stosunki międzynarodowe.

Zanim udało jej się zrobić karierę w show-biznesie pracowała w amerykańskiej ambasadzie w Buenos Aires, czy jako kaligraf. Zanim trafiła do popularnego serialu o prawnikach pojawiła się gościnnie w wielu serialach, m.in. "Century City" (2004), "Cuts" (2005), "Miłość z o.o." (2005), "Domowy front" (2006), "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku" (2006), "90210" (2008), "Dopóki śmierć nas nie rozłączy" (2008), "Nieustraszony" (2009), "Bez śladu" (2009), "Fringe: Na granicy światów" (2009), "Wirtualna liga" (2009), "CSI: Kryminalne zagadki Miami" (2010). W 2011 roku otrzymała rolę prawniczki Rachel Zane. W tym samym roku poślubiła na Jamajce Trevora Engelsona, producenta (takich filmów jak "Twój na zawsze", "Licencja na miłość", "Wszystko o Stevenie") i menadżera gwiazd. Para spotykała się od 2004 roku, jednak małżeństwo przetrwało tylko dwa lata. 

Meghan Markle doceniana jest także za swój styl. W 2016 roku nawiązała współpracę z kanadyjską marką Reitmans i stworzyła linię ubrań odpowiednią (i zgodną z dress code'em) do pracy. W tym samym roku została globalną ambasadorką organizacji non-profit World Vision Canada, z którą pojechała do Rwandy w ramach kampanii "Clean Water". Markle była także zaangażowana m.in. w pracę ONZ Kobiety i brała udział w projekcie "HeforShe" (2014 rok).

Jeśli zajrzycie na jej profil na instagramie to zobaczycie multum zdjęć jedzenia (aktorka jest fanką dobrej kuchni) oraz fotografii z podróży. Ma również swoją platformę lifestyle'ową o nazwie The Tig.

Informację o związku z 32-letnim brytyjskim arytokratą potwierdzono 8 listopada. Spowodowane to było ogromną ilością artykułów bazujących głównie na pomówieniach opublikowanych na łamach prasy plotkarskiej. W oficjalnym oświadczeniu, które wydał Pałac Kensington, mogliśmy przeczytać, że para spotyka się od kilku miesięcy. Książę prosi także o uszanowanie prywatności Markle, jej rodziny, czy przyjaciół. Podobno kilkakrotnie próbowano przekupić najbliższych (a nawet byłych partnerów) gwiazdy w zamian za soczyste ploteczki...

Amerykanka stała się ofiarą "hejtu i pogróżek". Jedno jest pewne, Meghan Markle jest nową celebrytką brytyjskich tabloidów. Codziennie pojawiają się kolejne informacje o wybrance Harry'ego.