Na pewno część z was od pewnego czasu nuci jej hit "Be The One", który puszczany jest w stacjach radiowych na całym świecie. To jednak nie jest jej debiutancka piosenka. Wiecie kto to? Mowa o Dua Lipa. Kim jest? Skąd się wzięła?

Dua Lipa i Anwar Hadid są parą. Mamy zdjęcia >>

Dua Lipa ma 20 lat i urodziła się w Londynie, choć nie jest rodowitą Angielką. Rodzice pochodzą z Kosowa (jej ojciec to Dukagjin Lipa, wokalista rockowy), jednak w latach 90. opuścili Prisztinę by osiedlić się w wielkiej Brytanii. Gdy Dua była mała, wróciła z rodzicami do ich ojczyzny. Już w wieku 15 lat postanowiła, że zostanie gwiazdą (pierwszą piosenkę napisała gdy miała 14, zatytułowała ją "Lions, Tigers & Bears"). Żyjąc tymi marzeniami pracowała w sklepach z odzieżą i jako hostessa w londyńskich klubach nocnych. Rok później zaczęła pracować jako modelka. Jednak modeling szybko ją znudził, gdy powiedziano jej, że musi schudnąć jeśli chce wziąć udział w  pokazach. 

Na kontrakt fonograficzny musiała jeszcze trochę poczekać. W 2015 roku Dua Lipa nawiązała współpracę z Warner Bros. Records. W sierpniu zeszłego roku wydała pierwszy singiel "New Love" wyprodukowany przez Emile'a Haynie (tworzył dla Eminema, Lany Del ReyMarka Ronsona i Father John Misty) oraz Andrew Wyatta (Bruno Mars, Flume, Miike Snow). Dwa miesiące później wydała przebój "Be The One". Debiutancki album zaplanowany jest na lato 2016. Jaki jest jej styl muzyczny? Dua Lipa określa go jako "dark pop".

Kim jest Dua Lipa? Zobacz zdjęcia z jej instagrama >>