Niestety, nie chodzi o aktorki odtwarzające rolę przyjaciółek Samanthy Jones, lecz o trzy postacie-legendy, bez których serial nigdy by nie powstał. Z kim więc spotkała się Kim Cattrall? Była to pisarka Candace Bushnell – autorka oryginalnej książki, na której oparty został scenariusz „Sex and the City”, Patricia Field – słynna stylistka serialu oraz Darren Star, producent oryginalnej serii. Do ich spotkania doszło w trakcie gali Power of Women zorganizowanej przez magazyn Variety.

Kim Catrall oraz ekipa „Sex and the City” po latach

Patricia Field, Kim Cattrall i Candace Bushnell / Getty Images

Czwórka dawnych znajomych, którzy wnieśli niesamowity wkład w rozwój popularnego serialu, zapozowała razem na ściance oraz zrobiła sobie sesję selfie. Wydaje się, że wieloletnia przerwa w kontaktach nie wpłynęła znacząco na ich znajomość. Ekipę mogło zbliżyć też do siebie ich odsunięcie od serialu „And Just Like That”. Darren Star – pomysłodawca i producent „Seksu w wielkim mieście”, jak również autorka książki Candace Bushnell nie pracowali przy słynnym reboocie, choć bez nich oryginalna produkcja nigdy by nie powstała. Podobnie Patricia Field, której napięty grafik nie pozwalał na zaangażowanie przy AJLT (w tym samym czasie, gdy był kręcony, stylistka pracowała na planie „Emily w Paryżu”). Nie oznacza to jednak, że między dawną ekipą a tą tworzącą „And Just Like That” istnieje ukryta rywalizacja. Darren Star zapewniał w wywiadach, że trzyma kciuki za nową odsłonę legendarnej produkcji pod skrzydłami Sarah Jessiki Parker i Michela Patricka Kinga. Mimo to nie żałuje braku udziału w niej, ponieważ woli skupić się na nowych projektach i wyzwaniach.

Getty Images

Zupełnie inaczej było w przypadki Kim Cattrall, która popadła w jawny konflikt z główną obsadą „Seksu w wielkim mieście”, szczególnie z Sarah Jessicą Parker. Podczas gali Power of Women wygłosiła ona zresztą dość znaczące przemówienie o sile mówienia „nie” – trudno nie zgadnąć, że było to nawiązanie do jej odmowy udziału w kolejnej części „Seksu w wielkim mieście”. „Mówienie 'nie' przeszłości to mówienie 'tak' dla przyszłości – bo to ty jesteś scenarzystą w swoim filmie życia” – powiedziała sentencjonalnie gwiazda.

Kim Catrall o możliwym pojawieniu się w „And Just Like That”

Z okazji gali Power of Women, na okładkach magazynu Variety pojawiło się sześć silnych kobiet – wśród nich Catrall. Aktorka udzieliła gazecie obszernego wywiadu, w którym odniosła się do zakulisowych plotek na temat jej udziału w kolejnych odsłonach SATC. Jak podkreśliła gwiazda, nikt nie zapytał ją o to, czy chce wystąpić w „And Just Like That” – choć dodała, że z jej strony „odpowiedź byłaby oczywista”. Zdradziła też, że scenariusz nowej odsłony serialu to tak naprawdę fabuła trzeciej części filmu, który nigdy nie powstał. Zapytana, czy jeszcze kiedykolwiek zagra Samanthę Jones, odparła: „zdecydowanie nie”.