Kevin Spacey - kariera w Hollywood

Spacey największą sławę zyskał w 2017 roku, dzięki roli amerykańskiego polityka Franka Underwooda w serialu "House of Cards”, za którą aktor został nagrodzony Złotym Globem oraz otrzymał pięć nominacji do Emmy. Spacey był również jednym z głównych producentów serialu, jednak został z niego usunięty zaraz po tym, jak na jaw wyszły oskarżenia o molestowanie seksualne.

To jednak nie jedyna ważna rola w dorobku tego aktora. W filmografii Spaceya znajdziemy też takie hity jak "Życie za życie", "Odmienne stany moralności", "K-Pax", "Podaj dalej", "American Beauty" (za tę rolę otrzymał Oscara za główną rolę męską), "Tajemnice Los Angeles", "Podejrzani" (kolejny Oscar, tym razem za role drugoplanową), czy "Siedem".

Kevin Spacey - oskarżenia o molestowanie w Wielkiej Brytanii

W listopadzie 2017 roku londyński teatr Old Vic poinformował, że otrzymał skargi na niewłaściwe zachowanie aktora, które złożyli mężczyźni, którzy mieli styczność z gwiazdorem w latach 1995-2013. Ponadto w 2017 roku CNN podało, że gwiazdor stworzył "toksyczne" środowisko na planie serialu, rzucając obraźliwe komentarze i dopuszczając się niestosownego dotykania młodych mężczyzn bez ich zgody. Brytyjska prokuratura spędziła ponad rok, przeglądając akta przesłane jej przez Metropolitan Police. Zebrane dowody wystarczyły, aby aktorowi postawić poważne zarzuty.

Kevin Spacey usłyszał zarzuty

Z informacji zagranicznej prasy wynika, że zarzuty dotyczą czterech przypadków molestowania trzech mężczyzn. Jeden z pokrzywdzonych miał zostać wykorzystany przez aktora dwukrotnie w marcu 2005 r. w Londynie. W przypadku drugiego Spacey odpowie za napaść seksualną i dodatkowo zmuszenie do stosunku płciowego - do obu przestępstw miało dojść w sierpniu 2008 r. w Londynie. Do ostatniego przypadku molestowania objętego zarzutami miało dojść w kwietniu 2013 r. w Gloucestershire.