W ostatnim czasie prawne batalie celebrytów stały się rozrywką dla mas. Miłośnicy plotek i sensacji z zapartym tchem śledzili proces Johnny'ego Deppa i Amber Heard, który doczekał się już nie jednej, ale dwóch ekranizacji. Najpierw światło dzienne ujrzała wersja aktorska, którą szybko okrzyknięto godnym następcą „The Room” Tommy'ego Wiseau. Na Netfliksie zadebiutował za to dokument poświęcony głośnemu rozstaniu. Być może pałeczkę po niesławnej parze przejmą Kevin Costner i Christine Baumgartner. Filmowy gwiazdor oraz modelka i projektantka torebek podjęli decyzję o rozwodzie. Ślub z 20 lat młodszą sympatią był drugim w życiorysie hollywoodzkiego wyjadacza. Pierwsza żona wynegocjowała czek opiewający na zawrotną sumę 80 milionów dolarów. Specjaliści przewidują, że 49-latka nie dorówna Cindy Silvii i może liczyć na zdecydowanie niższą kwotę, mimo iż podobnie jak poprzedniczka spędziła u boku Costnera dwie dekady, a w czasie związku wydała na świat trzech potomków. Zbliżone są również okoliczności zerwania. Silva złożyła papiery rozwodowe, gdy zaczęła podejrzewać męża o zdradę. Dziś mowa jest o różnicach nie do pogodzenia, ale wielu spekuluje, że gwiazdor znów miał problemy z dochowaniem wierności.

Kevin Costner oskarża żonę o nieczyste zagrywki na sali sądowej. Aktor słono zapłaci za rozwód (nie pierwszy raz)

David Livingston/Getty Images

Nauczony doświadczeniem zabezpieczył się przed ewentualnymi konsekwencjami rozpadu rodziny. „Po separacji zostałem bez dachu nad głową. Nie mogłem mieszkać we własnym domu. Nie chciałem, żeby to się powtórzyło. Kiedy Christine i ja zaczęliśmy rozważać ślub w 2003 roku, wyjaśniłem jej, że nie ożenię się bez pewności, że moje posiadłości pozostaną do mojej dyspozycji bez względu na nasze dalsze losy” – tłumaczył. Mimo podpisania przed ceremonią stosowanych dokumentów dziś dawni zakochani nie mogą dojść do porozumienia. Modelka wyprowadziła się co prawda z luksusowego domu w Santa Barbara, dzięki czemu 68-latek nie wylądował na ulicy. Wcześniej dwa razy wnioskował do sądu o eksmisję, przekazał byłej partnerce 1,5 miliona na zakup nowego lokum i zapowiedział pomoc w przeprowadzce. Mimo to finanse nadal pozostają kwestią sporną.

Aktor miał zasugerować alimenty w wysokości 38 tysięcy dolarów. Kontrpropozycja to aż 248 tysięcy miesięcznie. Sędzia obniżył ją do 129 tysięcy. Amerykańskie media donoszą, że Baumgartner odmawia udzielenia odpowiedzi na pytania o umowę przedmałżeńską. „Wciąż nie ujawnia swojego stanowiska, a jej argumentacja jest kuriozalna. Twierdzi, że w momencie składania podpisu nie rozumiała powszechnie używanych zwrotów takich jak negocjacje czy skutek prawny” – cytuje People.

Przedstawiciele gwiazdora uważają, że kobieta stosuje „nieczyste zagrywki”. Wszystko po to, aby wziąć ekspartnera na przetrzymanie, spowodować dodatkowy stres i wygenerować koszty, a ostatecznie zawrzeć umowę na korzystniejszych warunkach. Przedstawienie trwa już od trzech miesięcy. Teraz zespoły prawników przygotowują się do rozprawy, na której ustalona zostanie ważność intercyzy. Termin wyznaczono na 27 listopada. Szykuje się materiał na kolejny serial? 

Lara Porzak/Rogers and Cowan via Getty Images