Media społecznościowe potrafią przyprawić nas o kompleksy – to powszechnie już znany fakt. Całe szczęście w sieci znaleźć można coraz więcej treści odczarowujących dopracowaną po ostatni piksel rzeczywistość. Ciałopozytywne użytkowniczki internetu obnażają sekrety influencerek. Na swoich feedach prezentują triki pozwalające w kilka chwil całkowicie odmienić sylwetkę, kości policzkowe czy wygląd fryzury i zachęcają do tego, aby nie porównywać się do przekłamanych obrazków. Niedawno wydawało się, że do tej grupy dołączy Kourtney Kardashian. Gwiazda udostępniła fotografie bez retuszu, za które zebrała mnóstwo kompletów. „Cudownie, że normalizujesz prawdziwe ciała”, „Pokazałaś naturalny, zgodny z rzeczywistością obraz ciała. Dzięki takim działaniom ludzie nie mają nierealnych oczekiwań” – to tylko niektóre z ogromu ciepłych słów, jakie fanki zostawiły pod postem. Zupełnie inne spostrzeżenia pojawiły się za to na profilu jej młodszej siostry. Kendall Jenner pochwaliła się kadrem w bardzo skąpym bikini, a dociekliwi internauci dopatrzyli się na nim obróbki graficznej.

Kendall Jenner reaguje na zarzuty o retusz zdjęć. W obronie przyjaciółki stanęła Hailey Bieber

W oczach internetowych detektywów dowodem na zabawę w Photoshopie stały się nienaturalne proporcje ciała. Według nich Kendall ma na zdjęciu... podejrzanie długie dłonie. „Coś poszło nie tak z edycją” czy „Kochanie, jesteś niesamowita… ale co, u licha, dzieje się z twoją ręką na czwartym zdjęciu?” – to jedne z najpopularniejszych uwag pod feralnym postem. Czy mimo niezaprzeczalnie zachwycającej sylwetki skorygowała zdjęcie przed publikacją? Na mnożące się pytania postanowiła odpowiedzieć sama modelka. Pomogła jej w tym wieloletnia przyjaciółka, Hailey Bieber. To właśnie na jej Instastories można dziś obejrzeć nagranie, na którym Jennerka prezentuje swoje dłonie. 

„Siedzimy tutaj i analizujemy... spójrzcie, jak dziwacznie wygląda zazwyczaj jej dłoń. To leci na żywo, to materiał na żywo” – powiedziała Hailey i zrobiła zbliżenie na zmieszaną koleżankę. „To szalone” – zaśmiała się Kendall. Na nagraniu dodano emotikonę przedstawiającą kosmitę i zwięzłe wytłumaczenie: „Zawsze miała długie dłonie i palce”.

haileybieber / instagram.com

Po humorystycznej reakcji na toczącą się w sieci dyskusję można wnioskować, że Kendall ma dystans do kierowanych w jej stronę zarzutów. W przeszłości narzekała jednak na przytyki dotyczące wyglądu. „Mam prawdopodobnie najdłuższe palce na świecie. Są pajęcze!”  – mówiła w 2015 roku w rozmowie z ELLE US. Wspominała też o nieprzychylnych uwagach, jakie rzucano pod jej adresem w czasach szkolnych. Czy wideo opublikowane przez Hailey rozwieje wszelkie wątpliwości i sprawi, że nie będzie musiała się już martwić złośliwymi wzmiankami?