Kate Middleton w ogniu krytyki? Jej zachowanie nie spodobało się pewnej znanej brytyjskiej aktorce. Keira Knightley, bo o niej mowa, postanowiła publicznie wyrazić swój sprzeciw publikując esej "The Weaker Sex" (po pol. "Słabsza płeć") będący częścią antologii "Feminists Don't Wear Pink (And Other Lies)" (po pol. "Feministki nie noszą różu (I inne kłamstwa)"). 33-letnia gwiazda takich filmów jak "Duma i uprzedzenie", "Pokuta", czy "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" skrytykowała publiczne księżną Cambridge. O co poszło? Co nie spodobało się Knightley?

Keira Knightley skrytykowała Kate Middleton!

Pamiętacie jak kilka godzin po porodzie księżna Kate pojawiła się w makijażu, idealnie ułożonych włosach i doskonale wystylizowana pod szpitalem, gdzie pozowała fotografom razem z nowo narodzonym dzieckiem? Middleton zawsze wygląda perfekcyjnie, a nawet zbyt perfekcyjnie... Właśnie to zarzuca jej Keira Knightley, która sama jest matką. Aktorka urodziła córkę 27 maja 2015 roku (2 maja 2015 roku urodziła się księżniczka Charlotte). 

"Stoimy i oglądamy telewizję. Ona wyszła ze szpitala siedem godzin później, za makijażem na twarzy, w wysokich obcasach. Taką twarz chce widzieć świat. Ukryj. Ukryj nasz ból, to jak rozdarte są nasze ciała, jak cieknie nam z piersi, jak szaleją hormony. Wyglądaj pięknie. Wyglądaj stylowo i nie pokazuj całego zaplecza, Kate. Siedem godzin po tym, jak walczyłaś na śmierć i życie, siedem godzin po tym, jak twoje ciało otworzyło się, a zakrwawione, krzyczące życie wyszło na świat. Nie pokazuj. Nie mów. Stój tam ze swoją dziewczynką i daj się fotografować grupie mężczyzn" - napisała Keira Knightley.

Media na całym świecie cytują tę część wpisu Knightley o Kate Middleton. Ma rację? Niedawno w rozmowie z BBC Keira ujawniła również, że w wieku 22 lat zdiagnozowano u niej zespół stresu pourazowego (PTSD). Brytyjka tak bardzo przejmowała się krytyką na temat jej gry aktorskiej, czy wybieranych filmów, w których gra, że bała się wychodzić z domu.