„Avatar: Istota wody” bije kolejne rekordy. Nowe dzieło Jamesa Camerona wspięło się już na siódme miejsce w rankingu najbardziej kasowych filmów wszech czasów, a obsada i twórcy nie ustają w wysiłkach, aby poprawić imponujący wynik. Poprzeczka jest ustawiona naprawdę wysoko – najwyższy stopień na podium niezmiennie należy do pierwszej odsłony „Avatara”. Aktorzy udzielają licznych wywiadów i prezentują szerokie uśmiechy na czerwonych dywanach, a reżyser publicznie snuje ambitne plany na przyszłość serii.

Sam Worthington otworzył się na łamach prasy na temat uzależnienia od alkoholu. Gwiazdor, który po latach ponownie wcielił się w komandosa Jake'a Sully'ego, wyznał, że nie zdołał udźwignąć sławy idącej w ślad za przełomową rolą. „Myślałem, że to normalne. Nie lubiłem tego, kim byłem. Picie pomagało mi przetrwać każdy dzień” – powiedział aktor w wywiadzie dla Variety. Równie skutecznie uwagę fanów przyciągnęło ostatnie zachowanie Kate Winslet. Aktorka zaskarbiła sobie sympatię widzów podczas rozmowy z niemiecką siecią telewizyjną ZDF. Co dokładnie uchwyciła kamera?

Kate Winslet przerwała wywiad, aby dodać otuchy początkującej dziennikarce

Nagranie z udziałem angielskiej aktorki stało się prawdziwym viralem w mediach społecznościowych. W mniej niż 24 godziny klip zamieszczony na Twitterze obejrzano już  niemal pięć milionów razy. Z czego wynika tak duża popularność? Wszystkiemu winny jest brak doświadczenia młodej dziennikarki Marthy, która w pewnym momencie powiedziała zdobywczyni Oscara, że po raz pierwszy ma okazję rozmawiać z gwiazdą tego formatu.

Kate Winslet nie pozostała obojętna na stres, jakiego doświadczała jej rozmówczyni. Aktorka postanowiła podnieść ją na duchu. „Robisz to pierwszy raz? Ok, wiesz co? Kiedy już przeprowadzimy ten wywiad, będzie on najwspanialszym wywiadem w historii. A wiesz dlaczego? Bo same postanowiłyśmy, że tak będzie. To będzie naprawdę fantastyczna rozmowa” – zapewniała.

„Nie bój się, możesz mnie pytać, o co tylko chcesz. Wszystko wyjdzie niesamowicie, ok? Dasz radę, zróbmy to!”.

„Po tym można poznać porządnego człowieka” – piszą internauci. „W innym życiu Kate Winslet byłaby wspaniałą nauczycielką”, „Jakie to słodkie i uprzejme, wszyscy powinniśmy traktować się tak nawzajem” – dodają, a my z chęcią się pod tym podpisujemy!