Kate Moss zeznaje w „procesie dekady”

Kate Moss nie pojawiłaby się w sądzie, gdyby nie zeznania Amber Heard - aktorka wspomniała, że Johnny był już w przeszłości agresywny i miał ponoć zepchnąć ze schodów swoją ówczesną dziewczynę - supermodelkę Kate Moss. Do incydentu miało rzekomo dojść podczas wspólnych wakacji pary na Jamajce. Jak się okazało, wspomnienie tej sytuacji nie było mądrym posunięciem, ponieważ Moss zaprzeczyła, jakoby Depp miał być kiedykolwiek agresywny wobec niej, a tym bardziej nigdy nie zepchnął jej ze schodów.

„Wychodziliśmy z pokoju i Johnny wyszedł przede mną. Była burza. Ześlizgnęłam się ze schodów. Johnny przybiegł z powrotem, aby mi pomóc. Zaniósł mnie do mojego pokoju i zapewnił mi opiekę medyczną” - zeznała modelka.

Zeznania modelki choć trwały zaledwie kilka minut, to mogą jednak okazać się bardzo przydatne w drodze do wygranej aktora - Moss nie tylko udowodniła, że Heard kłamała, ale także podkreśliła, że Depp był dobrym i kochającym partnerem. Gwiazdę przesłuchiwali tylko prawnicy Deppa - zespół Heard nie zadał Moss żadnych pytań.

Tego samego dnia w sądzie w Fairfax ponownie został przesłuchany Johnny Depp. Aktor odniósł się do zeznań swojej byłej dziewczyny, zapewniając, że Moss powiedziała prawdę. Aktor zeznał, że w trakcie związku z Heard opowiedział jej o incydencie oraz zasugerował, że to właśnie jego była żona wymyśliła wszystkie plotki krążące wokół tego wydarzenia.

„Nigdy nie słyszałem plotki na ten temat, zanim pani Heard się jej uczepiła” - zeznał gwiazdor.

Proces Johnny'ego Deppa i Amber Heard

Cała ta sądowa batalia rozpoczęła się, gdy Johnny Depp pozwał swoją byłą żonę o zniesławienie, którego Heard miała dopuścić się publikując felieton w Washington Post  w 2018 roku. Aktorka przyznała w nim, że była ofiarą przemocy domowej. Jednak zdaniem aktora, to właśnie on jest prawdziwym pokrzywdzonym - Heard miała się nad nim znęcać zarówno fizycznie, jak i słownie. Dlatego aktor domaga się od swojej byłej żony 50 milionów dolarów odszkodowania. Heard, która cały czas zaprzecza tym doniesieniom i w odwecie wniosła własny pozew o 100 milionów dolarów, zarzucając Deppowi, że wielokrotne dopuszczał się wobec niej przemocy oraz nadużywał  alkoholu i narkotyków.