W latach 90. baleriny były dla Kate Moss tym, czym przeskalowane kolczyki koła dla Jennifer Lopez albo ciemne okulary dla Victorii Beckham. Niezbędnym elementem codziennej garderoby. Odkąd więc dziewczęce pantofelki z hukiem powróciły do łask, supermodelka postanowiła wrócić do starych nawyków (choć imprezy do rana i papierosy zamieniła na regularne sesje transcendentalnej medytacji i zielone koktajle). „Nadal zdarza mi się nosić te same rzeczy, które nosiłam, gdy miałam 19 lat” mówiła w 2022 roku podczas wywiadu dla ES Magazine, podkreślając, że szperanie w archiwach nie jest jej obce. Uwielbia vintage i charakterny styl retro. Jak okazało się podczas trwającego obecnie Milan Fashion Week, Kate uwielbia także klasyczne zestawienia z nietypowym twistem. 

Kurtki na jesień w stylu Francuzek. 3 modele, które ma w szafie każda paryżanka>>

Włoską jesień powitała po francusku. 

Czerpiąc z innego kluczowego trendu jesiennego sezonu, miękkie baleriny z kokardką Kate połączyła ze skórzanym trenczem, eleganckimi cygaretkami o długości 7/8 i wąskimi okularami przeciwsłonecznymi. Monochromatyczną całość zanurzoną w wytwornej czerni gwiazda dopełniła nonszalancko rozpuszczonymi włosami i charakterystycznym dla siebie grymasem twarzy. 

Fot. MEGA / Contributor / Getty Images

Tak wyglądałaby Trinity z Matrixa po roku spędzonym na spacerach krętymi uliczkami Paryża – 100% chic. 

PS Jeśli podglądając zdjęcia street style z Mediolanu zamarzyło wam się, aby być jak Kate, ale w waszej szafie nadal brakuje balerinek, zajrzyjcie poniżej. Przygotowałyśmy listę modeli, które zdążycie jeszcze kupić, zanim na półkach zostaną już same kozaki, śniegowce i sznurowane trapery.