Spoiler alert: jeśli odpowiedź brzmi „tak”, koniecznie scrollujcie aż do samego końca artykułu. Podrzucamy tam konkretne modele do złudzenia przypominające projekt ze zdjęć. 

Kate Middleton jak Księżna Diana: stylizacja z wyścigów Royal Ascot

Wyścigi konne Royal Ascot cieszą się w Wielkiej Brytanii dobrą sławą już od przeszło 300 lat. Dobrą sławą i ogromną popularnością – zwłaszcza wśród członków rodziny królewskiej. W tym roku na trybunach zagościli między innymi książę Karol z księżną Camillą, Peter Phillips i księżniczka Beatrycze. Nie zabrakło również księżnej i księcia Cambridge. I to właśnie o tej parze jest dziś najgłośniej. Wszystko za sprawą bezbłędnej – jak zawsze – kreacji Kate. 

Kate Middleton, 2022 / Getty Images

Hrabstwo Berkshire odwiedziła ona w niezwykle eleganckiej białej sukience w czekoladowe kropki od Alessandry Rich. Całość uzupełniła o brązowy fascynator z kwiatową dekoracją, karmelową kopertówkę, klasyczne czółenka i perłowe kolczyki. Niektórzy widzą w tym stroju nawiązania do kultowej sukienki Julii Roberts z „Pretty Woman”, ale nam znacznie bardziej przypomina look, w którym w 1988 roku, przy okazji tej samej imprezy, wystąpiła Lady Di. Obie wyglądały w groszkach zjawiskowo. 

Księżna Diana, 1988 / Getty Images

Wzór „polka dots” na innych stylizacjach Kate Middleton 

W retro groszkach widziałyśmy Kate już wcześniej. Najbardziej podobały nam się na szmizjerce zaprojektowanej przez Emilię Wickstead, w której wybranka księcia Williama wystąpiła w 2020 roku podczas wydarzenia Tiny Happy People. To wspierana przez BBC Education inicjatywy mająca na celu wsparcie rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci w rozwijaniu zdolności językowych wśród maluchów.

Kate Middleton w modnej sukience w groszki na lato 2020. Podobne modele znajdziecie w popularnych sieciówkach [ELLE Spy]>>

Sukienki w groszki w stylu Księżnej Cabridge 

Kropki, grochy i groszki powracają do trendów jak bumerang. Podczas pokazów kolekcji na sezon wiosna-lato 2022 zaobserwowałyśmy je na wybiegach marek Carolina Herrera, Balmain i Louis Vuitton. Nic dziwnego, że i popularne sieciówki stale uwzględniają nakrapiane ubrania w swojej ofercie. Sukienki podobne do tych należących do członkiń rodziny królewskiej wypatrzyłyśmy między innymi w Mohito, Reserved, Mango i H&M:

W sieci pojawiło się nowe zdjęcie rodziny królewskiej. Powód? Książę William świętuje Dzień Ojca>>