Księżna Kate zorganizowała w zamku Windsor wydarzenie dla ekspertów zajmującym się wczesnym rozwojem dzieci. Założyła na tę okazję szykowną dopasowaną marynarkę od jednego z jej ulubionych brytyjskich projektantów Alexandra McQueena. Uwagę dociekliwych fanów monarchii przykuły jednak kolczyki Kate. Miała na sobie kolczyki na złotej zawieszce wykonane ze sztucznych pereł autorstwa Simone Rocha. 

Zobacz też: Kate Middleton lansuje klasyczny duet golf + elegancki płaszcz w wersji „Dopamine Dressing”. Obok tej stylizacji nie da się przejść obojętnie

Hołd złożony królowej Elżbiecie II

Według ekspertów biżuteryjnych w tym Maxwell Stone kolczyki księżnej były hołdem złożonym zmarłej we wrześniu królowej Elżbiecie II. „Od śmierci królowej Elżbiety II królewskie damy noszą perły jako subtelny hołd dla zmarłej monarchini, która jako dziecko zakochała się w biżuterii z pereł i regularnie ją nosiła przez całe życie – w tym naszyjnik z pereł, który otrzymała od swojego ojca króla Jerzego VI na jej koronację w 1937 roku”.

Księżna w kolczykach Simone Rocha

Księżna nie należy do osób, które zakładają stylizację raz i nigdy jej nie powtarzają. To samo tyczy się biżuterii wybieranej przez Kate. Szykowne kolczyki Simone Rocha księżna miała już na sobie dwukrotnie raz w 2020 roku podczas nagrywania video na rozdanie nagród Wildlife Photographer of the Year, drugi raz na Wimbledonie w 2021 roku.  

Zobacz też: Ulubiony lakier do paznokci Kate Middleton to synonim klasy i elegancji. Jego fanką była też Elżbieta II