Kate Middleton może odziedziczyć tytuł królewski Diany

Według źródeł portalu Express, odziedziczenie tytułu księżnej Diany przez Kate Middleton, może nastąpić w momencie, gdy książę Karol obejmie królewski tron. Co to oznacza dla Kate? Przejęcie tytułu królewskiego księżnej Diany oznacza, że żona Williama zostanie księżną Walii. Może to być ciężkim momentem dla księcia, ponieważ to ciągłe przypomnienie o tragicznie zmarłej matce. 

Jestem pewien, że będzie to trochę słodko-gorzki moment. To syn Diany i jego żona, więc pod pewnymi względami zatoczy się koło, ale będzie to także przejmujące przypomnienie tego, co wszyscy straciliśmy - ujawniło źródło portalowi Express

Serwis Marie Claire zauważył, że obecny tytuł księcia Karola, czyli księcia Walii, nie jest przekazywany automatycznie po objęciu tronu przez kolejną osobę z rodu. To książę Karol będzie musiał zdecydować, czy jego syn otrzyma ten tytuł, co wówczas będzie równoznaczne z przejęciem go przez Kate Middleton. 

Kate Middleton oddaje hołd księżnej Dianie

Mimo że żona księcia Williama, Kate Middleton, nie ma jeszcze tego tytułu, regularnie składa hołd zmarłej księżnej. Wyrazem tego jest noszenie biżuterii Diany oraz nawiązywanie do jej charakterystycznego stylu ubierania się. Co więcej, pierścionek zaręczynowy, który dostała od księcia Williama, należał do Diany. Wyrazem hołdu dla zmarłej matki swojego męża była również ostatnia sesja zdjęciowa Kate, zorganizowana z okazji jej 40. urodzin, która również subtelnie odnosiła się do księżnej Diany.