Na dokładnie 10 dni przed rozpoczęciem rozgrywek na elitarnych kortach klubu tenisowego All England Lawn, królewska entuzjastka tenisa dołączyła do Rogera Federera, aby uhonorować pracę chłopców i dziewcząt do podawania piłek na turnieju Wimbledon. A także pochwalić się imponującymi umiejętnościami sportowymi. 

Szwajcarski as Roger był pod takim wrażeniem, że nie mógł powstrzymać się od westchnięcia „niesamowite!” gdy księżna serwowała swoją zwycięską piłkę. 

Trening poświęcony tak zwanym Ball Boys and Girls (BBGs), którzy pomagają w sprawnym przebiegu zawodów, uwieczniono w 4-minutowym wideo. Klip otwiera wystylizowana w nieskazitelną biel hołdującą estetyce „old money” Kate rozgrywająca debla wraz z Federerem i dwoma innymi graczami. W następnych ujęciach wybranka księcia Williama bierze udział w wielu sesjach instruktażowych obejmujących sygnalizację, zmiany piłek, toczenie piłek do siatki i prawidłowe techniki odbijania piłek do graczy.

Dzięki opublikowanemu w sieci wideo dowiadujemy się, że ta nietypowa para tenisowych zapaleńców przeprowadziła również długą rozmowę z obecnymi i przyszłymi BBGs na temat ich doświadczeń w szkoleniu do tej roli, po czym zapozowała wspólnie grupowego zdjęcia. „Widzieć poziom zaangażowania i ilość czasu poświęcanego przez Was na trening i upewnianie się, że w dniu rozgrywek wszystko pójdzie sprawnie i zgodnie z planem dla mistrzów, którzy grają na Wimbledonie… To po prostu niesamowite móc zobaczyć kulisy tych przygotowań” – wyznaje Kate na końcu nagrania. 

Kate Middleton i Roger Federer / Fot. Handout / Handout / Getty Images

Według oficjalnej strony internetowej turnieju w Ball Boys and Girls na Wimbledonie zaangażowanych jest około 250 nastolatków, a średnia ich wieku wynosi 15 lat. Treningi na Raynes Park Community Sports Ground rozpoczynają już w lutym. 

PS Rozkochana w tenisie wkrótce wróci na Wibledon. Tym razem jednak – według podanych dotąd do wiadomości publicznej informacji oraz wszelkich rachunków prawdopodobieństwa – w roli kibicki, nie zawodniczki.