Harry i Meghan na koronacji króla Karola III?

Za niecały miesiąc będziemy świadkami wielkiego wydarzenia. 6 maja na tronie Wielkiej Brytanii po 71 latach zasiądzie nowy monarcha. Koronacja króla Karola III budzi ogromne zainteresowanie prasy i fanów rodziny królewskiej. Wielu z nas zastanawiało się czy na uroczystościach pojawi się książę Harry i Meghan Markle. Wszystko przez serial dokumentalny produkcji Netflixa, w którym ta dwójka otwarcie krytykowała rodzinę księcia.

Spekulacje w tym temacie zostały zakończone, w tym tygodniu. Potwierdzono obecność Harry’ego i ujawniono, że jego żona Meghan odmówiła udziału w ceremonii, która ma miejsce w dniu urodzin ich syna. Oficjalne oświadczenie pałacu Buckingham brzmiało:

"Książę Sussex weźmie udział w uroczystościach koronacyjnych w Westminster Abbey 6 maja. Księżna Sussex pozostanie w Kalifornii z księciem Archiem i księżniczką Lilibet"

Reakcje członków rodziny królewskiej

Teraz informatorzy donoszą o reakcjach rodziny królewskiej. Jak możemy przeczytać w Entertainment Tonight, królewska ekspertka Eloise Parker zdradziła perspektywę księżnej Kate i księcia Williama: „Myślę, że William i Kate odczują pewną ulgę, że Meghan nie będzie uczestniczyć w koronacji, po prostu dlatego, że mniejszy nacisk zostanie położony na nich, kto gdzie patrzy, co mówią ruchy ich warg, co się między nimi dzieje” - powiedziała Parker- „Zainteresowanie tymi związkami jest ogromne, a prawda jest taka, że nigdy nie poznamy prawdziwej relacji między tymi kobietami. Wszystko zawsze będzie trzymane w tajemnicy i myślę, że dla Kate fakt, że Meghan nie będzie obecna, jest zdecydowaną ulgą.”