Fani monarchii byli ciekawi, jak Kate Middleton będzie się prezentować podczas tak ważnego wydarzenia. Żona księcia Williama oczywiście nie zawiodła, a jej zdjęcia już obiegły serwisy społecznościowe. 

Kate Middleton na koronacji Karola III. Księżna Walii i tym razem zachwyciła internautów

Kate Middleton razem ze swoją rodziną przybyła do Opactwa Westministerskiego, jako jedna z ostatnich. 41-latka miała na sobie białą suknię z delikatnym haftem, a na to założoną królewską pelerynę w kolorze niebieskim i czerwonym. Kreacja w jasnym kolorze to dzieło marki Alexander McQueen. Ten sam dom mody stworzył strój dla księżniczki Charlotte. To nie pierwszy raz kiedy ten luksusowy brytyjski brand "ubiera" księżnę. To właśnie ta marka odpowiadała za suknię ślubną Kate, a dzisiejsza księżna Walii wybiera projekty autorstwa Sarah Burton od lat. Czy to z okazji pojawienia się na oficjalnych paradach, bankietach, premierach filmowych, galach rozdania nagród BAFTA czy ostatnio na pogrzeb Elżbiety II.

Kolor oczywiście nie został wybrany przypadkowo. Biel nie tylko oznacza niewinność czy cnotę, od wieków był zarezerwowany dla najważniejszych członków arystokracji. Wystarczy spojrzeć na obrazy z XVIII i XIX wieku. Na dodatek, kreację w tej barwie miała również królowa Camilla. 

Księżna Walii do swojej stylizacji dobrała diadem inspirowany naturą oraz kolczyki, które wcześniej należały do księżnej Diany. Pierwsza żona ówczesnego księcia Karola nosiła wielokrotnie w latach 1991-1996. Zmieniono jedynie kształt perły na mniejszy.