Świąteczne kartki royalsów to już tradycja. Po raz pierwszy rozesłano je do Brytyjczyków w 1923 roku. Od tego czasu zmieniło się wiele, niezmienna pozostała jednak ekscytacja jaką gwiazdkowe pocztówki budzą nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Dzieje się tak szczególnie ze względu na rzadko publikowane ujęcia najmłodszych członków rodziny królewskiej. W zeszłym roku Harry i Meghan tę prawie stuletnią tradycję anglosaską wykorzystali, aby pokazać  wcześniej ukrywaną przed światem Lilibet.

Świąteczne kartki rodziny królewskiej 

Choć to duet H&M uważa się za mistrzów (często osiągającej co prawda niezamierzony efekt) autoreklamy, w kwestii świątecznych kartek równych nie mają sobie Kate i Wiliam. Mimo pozowanej konwencji, za każdym razem mają one w sobie coś niezwykle autentycznego i emanują rozgrzewającym serca ciepłem rodzinnym.

Przypomnijmy kilka fotografii z ostatnich lat. Pamiętacie jak wyglądały? 

2019 rok to słynne ujęcie autorstwa Benjamina Wareinga w retro motocyklowym stylu (sic!). W 2020 roku para książęca pozowała w swojej posiadłości Anmer Hall w Norfolk. Całą piątkę uchwycono na tle szopy z drewnem na opał. Show skradł roześmiany Louis, a kartka dedykowana była pracownikom National Health Service. Rok później Kate i Wiliam wraz z pociechami zebrali się przed obiektywem Matta Porteousa. Zdjęcia wykonano w słonecznej Jordanii. 

W tym roku royalsów z Windsoru wyprzedzili król Karol III i królowa Kamila. Zdecydowali się na zdjęcie wykonane przez Samira Husseina zaledwie kilka dni przed śmiercią Elżbiety II.

Król Karol III i królowa Kamila pokazali tegoroczną kartkę świąteczną. Para podtrzymała stuletnią tradycję>>

Kate Middleton i książę Wlliam pokazali nową kartkę świąteczną

Po zaledwie dwóch dniach od ujawnienia oficjalnego gwiazdkowego portretu panujących monarchów, swoją kartkę na 2022 rok opublikowali także książę i księżna Walii. Podtrzymując tradycję z poprzednich lat, pozują na niej wraz  z 9-letnim George’em, 7-letnią Charlotte i najmłodszym Louisem (4). Wystylizowani w casualowe zestawy trzymają się za ręce podczas – sądząc po słonecznej aurze – letniego spaceru po swojej wiejskiej posiadłości w Norfolk. To tam Kate czuje się najlepiej. 

Wykonanie tegorocznej kartki świątecznej powierzono Mattowi Porteousowi odpowiedzialnemu również za fotografie z dwóch poprzednich lat. W około10 godzin zebrała już ponad 1 401 000 polubień.