Grammy 2022 bez Kanye Westa

Kanye West nie pojawi się na Grammy 2022. Okazuje się, że znany raper został wykluczony z wydarzenia po tym, jak zawieszono jego kontro na Instagramie z powodu "zachowań online". Najpierw platforma stwierdziła, że treści na koncie Westa naruszają zasady dotyczące "mowy nienawiści oraz zastraszania i nękania innych", co związane było z groźbami kierowanymi do nowego partnera Kim Kardashian - Pete'a Davidsona. Rzecznik Meta, czyli właściciela Instagrama, potwierdził, że przez 24 godziny raper i projektant nie będzie mógł komentować, publikować i wysyłać wiadomości. West pokazuje w sieci skandaliczne posty od ponad miesiąca, czyli momentu, kiedy oficjalnie on i Kim Kardashian się rozwiedli. Wśród pokazywanych przez niego treści znalazły się między innymi agresywne komentarze dotyczące nowej relacji jego byłej żony i komika, a także filmy na YouTube, w których animowany Pete Davidson jest bity, poniżany, a nawet... zakopywany żywcem. Niedawno West opublikował wymianę wiadomości z byłą żoną, w której ta powiedziała, że ex-mąż "tworzy niebezpieczne i przerażające środowisko" oraz, że przez takie zachowanie "ktoś skrzywdzi Pete'a i to wszystko będzie jego wina".

Kanye West został zawieszony na Instagramie z powodu nękania Pete'a Davidsona>>

Co więcej, kiedy gospodarz Daily Show, Trevor Noah, skrytykował publiczne zachowanie muzyka, spotkał się z rasistowską obelgą.

W obliczu takich kontrowersji organizatorzy Grammy 2022 nie chcą mieć nic wspólnego z raperem? Do takich wniosków doszli dziennikarze. Chociaż Kanye West jest nominowany w 5 kategoriach, to nie znalazł się na pierwszej liście wykonawców, która została ogłoszona w tym tygodniu. Po jego stronie stanął m.in. raper The Game, który współpracował z Westem przy singlu, w teledysku do którego obrażany jest Davidson: "Czasami pokazują nam, że chcą tylko kraść naszą kulturę, a nigdy dawać nam równość". Przedstawiciel Ye dodał, że "zespół nie jest zaskoczony tą decyzją [organizatorów Grammy]"

Kanye West skrytykowany przez PETA po opublikowaniu zdjęcia promującego nowy singiel "Eazy">>

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.