To nie pierwszy raz, gdy Kanye West przekracza granice. Raper ma na koncie liczne kłótnie z Petem Davidsonem, który zajął jego miejsce u boku Kim Kardashian. Kanye miał nieustannie obrażać nowego partnera gwiazdy rodzinnego reality show i podżegać swoich obserwatorów do podobnych zachowań. W końcu fala niepochlebnych komentarzy zmusiła komika do usunięcia konta na Instagramie i publicznej obrony ukochanej przed atakami zazdrosnego eks. Kanye nie ograniczał się bowiem do internetowego hejtu, ale także utrudniał przeprowadzenie procesu rozwodowego.

Oburzenie opinii publicznej wywołał również teledysk uderzającej w gwiazdę „Saturday Night Live”. W animowany klipie do piosenki „Eazy” widzimy, jak postać przypominająca czerwoną małpę atakuje mężczyznę stworzonego na wzór Pete’a Davidsona. Podobieństwo nie jest przypadkowe, a wszelkie wątpliwości rozwiewa tekst utworu: „Bóg ocalił mnie z tej katastrofy, abym mógł znokautować Pete’a Davidsona”. Jeszcze wcześniej Kanye wypuścił wideo, w którym pochował komika żywcem. Na koniec na ekranie pojawił się napis: „Wszyscy żyli długo i szczęśliwie z wyjątkiem sami wiecie kogo”.

Kanye West zabiera głos po rozstaniu Kim Kardashian i Pete’a Davidsona. Raper udostępnił kontrowersyjną grafikę

W sobotę media obiegła informacja, że Kim Kardashian i Pete Davidson podjęli decyzję o rozstaniu. Miłosny zawód nie jest dla Kanyego pretekstem do zaprzestania swojej szkodliwej działalności w sieci. Raper właśnie kolejny raz zszokował obserwatorów kontrowersyjnym postem. Na jego profilu na Twitterze pojawiła się fałszywa okładka „The New York Times” z wiadomością o śmierci komika. Nagłówek brzmi: „Skete Davidson Dead at Age 28” (Skete Davidson zmarł w wieku 28 lat). „Skete” to obraźliwa ksywka, jaką artysta nadał Petowi. 

Na dole strony widoczny jest napis: „Kid Cudi miał zagrać na pogrzebie, ale obawiał się latających butelek”. To nawiązanie do zdarzenia z festiwalu Rolling Loud Miami. Kid Cudi występował tam w zastępstwie za Westa, ale przerwał swój koncert ze względu na niebezpieczne zachowanie widowni. Zgromadzeni przed sceną fani rzucali w jego kierunku różnymi przedmiotami. W tym samym czasie Kanye został gościem specjalnym na koncercie Lil Durk. Raper zaprezentował twór „Father Stretch My Hands, Pt. 1.”.