Drink kamikadze może być przygotowywany ze składników o różnych smakach, co za każdym razem przekłada się na nieco inny efekt. Kombinacja dodatków z reguły prowadzi do uzyskania bardzo przyjemnego dla podniebienia efektu słodko-kwaśnego, co łagodzi dość dużą moc samego koktajlu. Plusem jest także to, że przepis na kamikadze nie jest skomplikowany, a mimo atrakcyjnej kolorystyki płynu, nie ma konieczności tworzenia z niego tęczowych warstw, co upraszcza cały proces.

Rodzaje kamikaze

Zarówno w barach, jak i w warunkach domowych możemy raczyć się różnymi wariantami tego popularnego i lubianego shotu. Kamikaze skład zawsze opiera na trójcy: wódka, likier i sok z cytryny. W podstawowej wersji - o charakterystycznym, niebieskim zabarwieniu - używa się likieru Blue Curacao. W zależności od pożądanego efektu zmieniać można nuty smakowe i kolor alkoholi. Niezmienny pozostaje tylko sok cytrynowy, dzięki któremu shoty pije się z przyjemnością i bez zapitki.

Możliwości smakowych i kolorystycznych jest wiele, a najbardziej znane opcje to: wspomniana niebieska, zielona, czerwona oraz żółta. Najbardziej znany jest kamikadze drink w błękicie. Smakowo przypomina on drink Blue Heaven, ale jest od niego mocniejszy. Aby powstały inne wersje kolorystyczne, zmienia się składniki. Co ciekawe, kamikadze proporcje zachowuje zawsze takie same, niezależnie od tego, co znajdzie się w shakerze, a później kieliszku.

Jak zrobić drinka kamikadze w różnych kolorach? Zamiast niebieskiego likieru, można użyć wersji miętowej, brzoskwiniowej albo smakowej wódki. Jeśli sam shot jest zbyt mocny, można do wódki dodać syrop o odpowiednim zabarwieniu i zbliżonym do pierwowzoru smaku. W ten sposób powstaje całkiem spora gama możliwości.

Jak pić kamikaze?

Po wyjaśnieniu, jak zrobić kamikadze, można przejść do odpowiedzi na równie ważne pytanie, dotyczące konsumpcji. Podobnie jak inne drinki serwowane w postaci shotów, także i interesujący nas koktajl należy wypijać od razu. Barmani z reguły serwują zestaw złożony z porcji w różnych kolorach, które powinny trafiać do gardła jeden po drugim. Niech nikogo nie zmyli kieliszek! Kamikaze pije się zupełnie inaczej niż wódkę: bez popijania i zagryzania.

Warto dodatkowo zadać sobie pytanie, jakim drinkiem jest kamikadze: jak zrobić zestaw shotów, by prezentował się atrakcyjnie? Przede wszystkim powinniśmy dysponować odpowiednią ilością kieliszków do wódki tak, by wystarczyło ich dla wszystkich gości. Na jedną zaproszoną osobę przeznaczyć należy cztery lub pięć sztuk szkła, które ustawić można dekoracyjnie na specjalnej podkładce. Jeśli jej nie mamy, uformujmy kolorowy rządek. Aby uatrakcyjnić efekt, na brzegach warto zrobić cukrowy crust. W tym celu zamacza się krawędzie kieliszków w soku cytrynowym, a później zanurza w cukrze, dość stanowczo dociskając.

Szczególnie gdy dla większej ilości osób chcemy przygotować kamikadze, wódka, likier i cytrynowy sok mogą zostać zmieszane w dzbanku lub innym szklanym naczyniu. Łatwiej będzie w ten sposób schłodzić drink, a późniejsze porcjowanie i serwowanie go również przebiegnie sprawniej.

Czerwony kamikaze drink - przepis

Czerwone kamikadze przepis podstawowy modyfikuje poprzez dodanie do czystej wódki jej smakowej krewniaczki. Mamy tu dość szerokie możliwości, gdyż istotne jest tylko to, aby wódka miała czerwone zabarwienie. Wszystkie składniki łączymy w równych proporcjach. Są to:

 • 60 ml wódki
 • 60 ml wódki smakowej: arbuzowej, żurawinowej, truskawkowej lub innej czerwonej
 • 60 ml soku z cytryny

W przypadku kamikaze drink przepis jest o tyle banalny, że wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie połączyć. Najłatwiej zrobić to w shakerze, ale szczelnie zamykany pojemnik, słoik lub butelka także się przydadzą. Tak wymieszany miks można rozlać do kieliszków.

Niebieski kamikaze drink - przepis

Jeśli chodzi o niebieski drink kamikadze, przepis ten jest najbardziej klasycznym. Za niebieskie zabarwienie odpowiada likier Blue Curacao. Właśnie ten wariant najczęściej występuje w serwisach poświęconych sztuce łączenia alkoholi. Do przygotowania niebieskiego kamikaze należy wziąć:

 • 60 ml wódki
 • 60 ml likieru Blue Curacao
 • 60 ml soku z cytryny

Podobnie jak w poprzednim przepisie, wystarczy połączyć wszystkie składniki w shakerze lub innym szczelnym naczyniu, a później przelać do kieliszków.

Zielony drink z kamikaze - przepis

W przypadku zielonego kamikaze shot przepis może różnić się w zależności od tego, czy chcemy uzyskać jasną, wręcz limonkową barwę czy może głęboką zieleń.

Do jasnozielonego kamikaze potrzebne będą:

 • 60 ml wódki
 • 60 ml likieru miętowego
 • 60 ml soku z cytryny

Składniki wymieszać w shakerze i rozlać do kieliszków. W tym przepisie wyjątkowo wykorzystać można sok z limonki zamiast cytrynowego.

Wersja ciemnozielona, rzadziej spotykana, wymaga użycia:

 • 60 ml czarnej wódki
 • 60 ml likieru Blue Curacao
 • 60 ml soku z cytryny

Wszystko połączyć w shakerze i przelać do kieliszków,

Żółty kamikaze drink - przepis

Kolejną opcją jest żółte kamikaze, które także łączy wódkę białą z wódką smakową. Dla podkreślenia koloru użyć można dodatkowo kilku kropel likieru Triple Sec. Przygotować należy:

 • 60 ml wódki
 • 60 ml wódki smakowej: cytrynowa lub o smaku marakui
 • 60 ml soku z cytryny

Składniki wymieszać w shakerze i przelać do kieliszków.