Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, kto zostanie fotografem kalendarza Pirelli na 2017 rok. Autorem najsłynniejszego kalendarza na świecie został tym razem legendarny Peter Lindbergh (więcej przeczytasz o tym tutaj >>), który ma już na swoim koncie dwie edycje - z 1996 i 2002 roku. Kto pojawi się na premierowych zdjęciach? Znów zrezygnowano z seksownych modelek na rzecz "prawdziwych kobiet".

Kalendarz Pirelli 2020: zobaczcie kontrowersyjne zdjęcia z udziałem gwiazd. Jak wypadły Emma Watson, Kristen Stewart i Claire Foy? >>

Bohaterkami sesji będą ponownie gwiazdy. W poprzednim roku Annie Leibovitz sfotografowała "silne kobiety" (zobacz tutaj >>), za to niemiecki fotograf zamierza uchwycić prawdziwe piękno. Chce  pokazać, że media prezentują "fałyszywy ideał urody". Do projektu zaprosił 15 pań. Są to:  Kate Winslet, Penélope Cruz, Nicole Kidman, Helen Mirren, Uma Thurman, Robin Wright, Lupita Nyong’o, Alicia Vikander, Julianne Moore, Rooney Mara, Jessica Chastain, Charlotte Rampling, Zhang Ziyi, Léa Seydoux oraz Anastasia Ignatova, profesor politologii z Moskwy, którą Lindbergh poznał w zeszłym roku.

Kalendarz Pirelli 2017: gwiazdy zamiast modelek. Zobacz zdjęcia zza kulis >>