Kalendarz Pirelli obchodzi 50. urodziny. Z tej okazji zatrudniono aż dwóch fotografów ze ścisłej czołówki - mistrza aktu Patricka Demarchelier i fotografa supermodelek Petera Lindbergha. Na zdjęciach zobaczycie zaś nowy kanon "super" - od weteranek takich jak Helena Christensen, Karolina Kurkova i Alek Wek aż do najsłynniejszych Aniołków Victoria's Secret. W kalendarzu Pirelli 2014 pojawi się Miranda Kerr, która rozstaje się z VS, a także jej koleżanki ze skrzydłami - Brazylijki Alessandra Ambrosio i Isabeli Fontana. Nie znajdziecie tu Karlie Kloss, bo twórcy kalendarza cenią sobie modelki z długoletnim doświadczeniem, dojrzałe w swoim seksapilu.

Kalendarz Pirelli 2020: zobaczcie kontrowersyjne zdjęcia z udziałem gwiazd. Jak wypadły Emma Watson, Kristen Stewart i Claire Foy? >>

Choć właściwe zdjęcia z kalendarza zobaczymy dopiero jesienią, Pirelli 2014 promuje się za pomocą zdjęć nawiązujących do najważniejszych sesji Petera Lindbergha. Wybitny fotograf znany jest z ikonicznych, grupowych zdjęć supermodelek, wykonanych na przełomie lat 80. i 90. na zlecenie Vogue US. Najbardziej znane ujęcia pokazują gwiazdy epoki w serdecznych objęciach, ubrane w klasyczną czerń albo białe koszule. Wielokrotnie naśladowane motywy powracają w urodzinowym kalendarzu Pirelli. Biała koszula i szpilki to 100% kobiecości, i to nie zmieniło się przez 20 lat.

Supermodelki przełomu lat 80. i 90. na jednym z kultowych zdjęć Lindbergha, fot. Peter Lindbergh dla Vogue

Kalendarz Pirelli 2014 wyznacza powrót do korzeni - celebracji kobiecego seksapilu. W zeszłym roku Pirelli wywołało niemałe zaskoczenie zatrudniając wybitnego fotografa prasowego, Steve'a McCurry. Po wielu latach dokumentowania konfliktów zbrojnych, McCurry został autorem najbardziej nietypowego kalendarza Pirelli. Piękne modelki (tylko te znane z działalności charytatywnej) były tylko jednym z elementów wielowątkowego portretu Rio de Janeiro.

Zdjęcia promujące kalendarz Pirelli 2014 w GALERII >>>