Jeśli sądzicie, że już nic nowego nie da się wymyślić w kontekście nakładania rozświetlacza to jesteście w sporym błędzie. Zarówno na instagramie, jak i na TikToku co chwile pojawiają się kolejne propozycje na modny makijaż. Trendsetterką w tym temacie jest m.in. Bella Hadid. Zaskoczeni? Słynna modelka i młodsza siostra Gigi Hadid kilka tygodni temu wylansowała rozświetlenie... szczęki!

Już nie konturowanie a rozświetlenie żuchwy jest najważniejszym trendem w makijażu. Ten trik stosuje Bella Hadid

Nie wyobrażamy sobie wizażu bez delikatnego rozświetlenia, zwłaszcza latem, gdy słońce podkreśla naszą opaleniznę czy makijaż. Glow na kościach jarzmowych to już podstawa make-upu, obojętnie czy jesteśmy fankami delikatnego wyeksponowania urody czy mocniejszego podkreślenia oka czy ust. Od pewnego czasu w sieci głośno jest o makijażu w stylu Belli Hadid. Powód? Modelka nie zaliczyła żadnej wpadki, wręcz przeciwnie, zainspirowała internautki do rozświetlania innego punktu twarzy niż dotąd.

"Jaw highlighting", czyli rozświetlenie żuchwy aktualnie mocno trenduje w propozycjach na wiosenno-letni makijaż w 2022 roku. A wszystko za sprawą wspomnianej już Belli Hadid. Co ciekawe, ta technika podkreśli szczękę bez użycia bronzera (to świetna wiadomość dla osób, które nadal mają spory problem z konturowaniem). Aplikacja highlightera w tym miejscu sprawi, że żuchwa będzie wyglądała jak idealnie wyrzeźbiona przez artystę. Makijażyści zalecają, żeby stosować te trik przy minimalnym makijażu. Wtedy efekt będzie najbardziej zauważalny. Czy wszyscy mogą skorzystać z tej propozycji? Osoby o okrągłej twarzy powinny raczej zostać przy klasycznej aplikacji rozświetlacza. 

@rachelocoolmua #greenscreen GUYS HELP ME #highlight #jawline #bellahadid #makeuptutorial ♬ Lovefool - Best Love Songs

Dobre rozświetlacze do makijażu, dzięki niemu stworzysz look w stylu Belli Hadid

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy