Marzec to najpotężniejszy miesiąc w 2023 roku ze względu na rzadkie wydarzenia kosmiczne. Te zjawiska przygotują nas na sezon zaćmień Słońca i Księżyca, których doświadczymy w kwietniu. Transformacja, zmiana oraz ewolucja - oto motywy przewodnie kolejnych dni. Wkraczamy w wielki moment oczyszczenia. Uwalniamy stare, by powitać nowy rozdział. 

Jowisz w koniunkcji z Chironem w marcu 2023 

Chociaż będzie dramatycznie, kosmos szykuje coś jeszcze. We Wszechświecie otworzy się potężny portal koniunkcji Jowisza i Chirona w Baranie. Jowisz to planeta obfitości, a asteroida Chiron przez dawnych astrologów została nazwana "Rannym Uzdrowicielem". Gdy ci mistrzowie spotkają się na niebie po raz pierwszy od 12 lat, odblokują potężną energię, która poruszy ciała, umysły i dusze. Przełomu doświadczymy w dniach od 9 do 15 marca 2023. 

Pełnia księżyca w Pannie - zmiany wiszą w powietrzu >>

Chiron i Jowisz wywołają zmiany, na które nie czujemy się gotowi. 

Zmiana jest jedyną stałą w naszym życiu. Dlaczego tak bardzo się jej obawiamy? Połączenie Jowisza i Chirona wywoła w nas przemianę, dzięki której uleczymy blokady i traumy, jakich do tej pory nie mogliśmy uzdrowić. Ból nie dający o sobie zapomnieć zniknie jak za dotknięciem różdżki. Zamiast cierpień, otrzymamy głębsze zrozumienie i siłę by przezwyciężyć trudności. Zjawisko uwolni moc drzemiącą w nas samych, pomagając nam w pełni wkroczyć w nasz potencjał.

Spodziewaj się cudownych uzdrowień: piękno wyłoni się z najmroczniejszych zakamarków. Choćby maleńki promyk nadziei zaiskrzy w najgorszej rozpaczy. Ponieważ Jowisz i Chiron spotykają się tylko raz na 12 lat, tej energii nie można przeoczyć. Otwórz swoje serce. Świadomie wkrocz na nową duchową ścieżkę. 

Ogień Barana zniszczeniem i uzdrowieniem

Nie bez powodu Jowisz i Chiron spotkają się w ognistym Baranie. W tym znaku zodiaku uświadomią nam, że "rany" są częścią życia, a może nawet częścią przeznaczenia. Energia Barana kojarzy się z niezależnością, odwagą, brawurą. Rogacz szarżuje na każdą przeszkodę, zamiast odwlekać lub omijać problem. Chiron w Baranie to przypomnienie, że poprzez nasze rany uczymy się, rozwijamy, dojrzewamy i wkraczamy w pełniejszą wersję siebie. Bez żalu nie wiedzielibyśmy, czym jest miłość. Bez smutku nie zaznalibyśmy radości. Sukces nie odbyłby się bez nauki na błędach. 

Niektóre rany mogą nas osłabić, ale z czasem to właśnie one sprawiają, że znów stajemy się "całością".

Jowisz ma dar powiększania wszystkiego, czego się dotknie. Jego obecność "powiększy" rzeczy, które wymagają naszej uwagi. Gdy Jowisz podróżuje przez Barana, koncentruje nasze umysły na marzeniach i intencjach. Daje nam odwagę, by kroczyć za prawdziwym celem swojej duszy. Ten uzdrawiający portal jest potężny i z pewnością wywoła emocje. Pozwólmy sobie na spokojnie je przetrawić. Jednak zamiast się nad sobą rozczulać, wykorzystajmy obecną sytuację na swoją korzyść. Jowisz daje pozytywny obrót spraw, nawet gdy przechodzimy przez coś trudnego. To nic, że spotkała nas krzywda. Nadal zasługujemy na piękne życie. 

Horoskopy na marzec 2023: