"Gossip girl": mamy trailer nowej "Plotkary"! Zwiastun serialu trochę trąci "Dynastią". Kiedy premiera? >>>

Jak donosi "The Hollywood Reporter", twórca Jokera, podpisał kontrakt na reżyserię i współautorstwo scenariusza. Informacja została wychwycona przez fanów, w artykule o 100 najlepszych prawnikach Hollywood. W tekście ujawniono, że klientem Warrena Derna jest Todd Phillips, który rzekomo "zawarł umowę, aby współtworzyć drugą część Jokera".

"Joker": fabuła oscarowej produkcji

Film opowiada o komiku, którego problemy ze zdrowiem psychicznym, z dnia na dzień pogłębiają się. Tytułowy "Joker" jest seryjnym mordercą, a jego przestępstwa wkrótce znajdują naśladowców — doprowadzając do anarchii.

Produkcja została skrytykowana za propagowanie przemocy, jednak mimo negatywnych głosów otrzymała 2 Oscary, ponad 20 innych nagród i blisko 60 nominacji.

Joaquin Phoenix najlepszym aktorem pierwszoplanowym. Jego płomienna przemowa poruszyła wszystkich [Oscary 2020] >>

"Joker 2": na czym skupi się sequel?

Czy Joaquin Phoenix ponownie wcieli się w postać Jokera? O czy opowie druga część filmu? Te i wiele innych pytań stawiają sobie fani produkcji. Na Twitterze od kilku dni toczy się gorąca dyskusja nad zasadnością produkcji drugiej części "Jokera". Z komentarzy możemy wywnioskować, że znaczna część widzów nie jest zadowolona z tego pomysłu... "Widziałam "Jokera" więcej razy niż jakikolwiek inny film i już się boję, że zrujnują jego doskonałość", "Nikt nie chce Jokera 2". - to tylko niektóre z negatywnych komentarzy, jakie pojawily się w sieci.

Czy powodem do wyprodukowania kontynuacji jest dobry pomysł, czy chęć zysku? Przypomnijmy, że "Joker” zarobił miliard dolarów i stał się najbardziej dochodowym filmem komiksowym wszech czasów.

"Joker 2": kiedy premiera filmu?

Produkcja nie została potwierdzona przez Warner Bros, a sami twórcy także nie komentują sprawy. Według jednych z wielu pogłosek sequel miałby doczekać się premiery w przyszłym roku. Reżyserią i współautorem scenariusza miałby być Todd Phillips — reżyser "Jokera" z 2019 roku.

Oscary 2022: Akademia ogłosiła datę 94. ceremonii wręczenia Oscarów! Mamy dobrą wiadomość dla platform streamingowych... >>>