Trzy lata po rozstaniu poślubił, piękną i przebojową blondynkę. Ich małżeństwo nie należało jednak do udanych. Rok po ślubie para zdecydowała się zakończyć związek, co rozpoczęło jedno z najgłośniejszych rozstań w showbiznesie. Przepychanki i zarzuty dotyczące przemocy fizycznej i słownej ciągnęły się prawie przez 6 lat. Sprawa wylądowała w sądzie, gdzie aktor oskarżył Amber o zniesławienie, które skutkowało zniszczeniem jego kariery aktorskiej. Pomimo wyroku korzystnego dla aktora, nie udało mu się jednak wrócić na szczyt swojej popularności.

Koncert Johnnego Deppa w Polsce 

W międzyczasie zajął się on jednak karierą muzyczną. Wraz z zespołem Hollywood Vampires rozpoczął trasę koncertową, podczas której fani mogą usłyszeć covery największych hitów rockowych w wykonaniu aktora i zespołu. Okazuje się jednak, że trasa jest dużym wyzwaniem dla Deppa, co może być spowodowane jego problemami z alkoholem. Trzy dni temu zespół zmuszony był odwołać koncert w Budapeszcie, prawdopodobnie z powodu jego stanu. Jak donosi Daily News Hungary według relacji osób z otoczenia, Johnny stracił przytomność w pokoju hotelowym: „Wszystko, co usłyszeliśmy, to to, że Depp był nadmiernie podekscytowany, nie mógł nawet opuścić hotelu. Słyszeliśmy również, że wezwali lekarza, aby sprawdzić, czy jest z nim coś bardziej nie tak niż po prostu przesadzanie jako gwiazda rocka”. Według osób obecnych na koncercie w Polsce podczas Festiwalu Legend Rocka, aktor również nie był w najlepszym stanie. Gdy zwracał się do widowni ciężko było go zrozumieć, a operatorzy kamery, zwłaszcza na początku występu, tuszowali jego zachowanie unikając pokazywania Deppa na telebimach. 

Z relacji publiczności koncertu w Dolinie Charlotty, druga połowa występu wypadła zdecydowanie lepiej, a aktor odzyskał siły i zaśpiewał między innymi „Heroes” Davida Bowiego. Posłuchajcie sami: 

Zespół był zmuszony odwołać również koncert w Słowacji. Powodem, jak mogliśmy przeczytać w świadczeniu, były złe warunki na scenie, które zagrażały bezpieczeństwu członków Hollywood Vampires.