Dopiero co udało jej się trafić do pierwszej ligi Hollywood i od razu została znienawidzona przez miliony ludzi. Dlaczego? To dla Amber Heard, w 2012 roku Johnny Depp opuścił Vanessę Paradis, z którą był związany przez 14 lat i ma dwójkę dzieci. Para poznała się na planie filmu "Dziennika zakrapianego rumem". 

Media (zwłaszcza plotkarskie) były zszokowane. Paparazzi ruszyli na łowy - co chwilę publikowano zdjęcia Johnny'ego, Vanessy, czy Amber. Żadne z nich nie chciało o tym rozmawiać, a smaczku dodawał fakt, że Heard była wcześniej w poważnej relacji z kobietą i chętnie przyznawała się do swojego biseksualizmu. 

Tabloidy raz po raz zamieszczały informacje o ich domniemanych rozstaniach, romansie aktorki z Marie de Villepin, czy kłótniach. Stwierdzono, że Amber Heard jest dla Johnny'ego Deppa, zwykłą odskocznią i potwierdzeniem kryzysu wieku średniego. Przewidywano, że będzie to krótki związek, bo 27-latka jest z nim wyłącznie dla sławy. W wielu artykułach cytowano wywiad z Extra z 2010 roku, w którym gwiazda "Piratów z Karaibów" przynała się, co myśli na temat instytucji małżeństwa:

"Nigdy nie potrzebowałem kawałku papieru. Małżeństwo to połączenie dusz i serc. Nie potrzebujesz potwierdzenia, ok jesteś żonaty. (...) Jeśłi Vanessa będzie tego chciała, dlaczego nie? Ale szkoda jej nazwiska, bo ma takie wspaniałe".

Trzy lata później, już po rozstaniu z Vanessą Paradis, Johnny Depp w wywiadzie dla Rolling Stone wyznał:

"Związki są bardzo trudne. Zwłaszcza gdy stale jesteś daleko, lub oni są daleko, to trudne. To nie było łatwe dla niej. To również nie było łatwe dla mnie, a także dla dzieci. Jedno prowadzi do drugiego. Bez względu na przyczynę rozpadu, nie przestaje ci zależeć na tej osobie i na dodatek jest matką twoich dzieci."

Wszyscy na ich temat plotkowali, a oni niczego nie potwierdzali, ani zaprzeczali. Okazało się, że ich związek ma się dobrze, a nawet więcej, Amber Heard widziano z pierścionkiem zaręczynowym! Podobno Johhny Depp oświadczył się podczas Świąt Bożego Narodzenia, ale aktorka dopiero teraz zaczęła nosić pierścionek.

Johnny Depp i Amber Heard zaręczeni! >>