Joaquin Phoenix i Rooney Mara potwierdzili swój związek! Para zadebiutowała oficjalnie podczas zamknięcia Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie 42-latek odebrał statuetkę dla najlepszego aktora za film "You Were Never Really Here." Co ciekawe, była bardzo zdziwiony tym wyróżnieniem i podobno zapytał swoją partnerkę o to czy musi wyjść na scenę. Na konferencji prasowej Phoenix przyznał, że tuż przed wyjazdem na rozdanie nagród powiedział swojej dziewczynie, że będzie to "bardzo ciekawe doświadczenie".

Kaia Gerber i Pete Davidson są razem? Co na to Cindy Crawford? >>

Joaquin Phoenix i młodsza od niego o 10 lat Mara (która miała na sobie biału suknię) wyszli z bankietu trzymając się za ręce. Plotki o ich związku pojawiły się po ich wspólnym filmie "Mary Magadaline", w którym Rooney zagrała główną rolę, a Phoenix wciela się w Jezusa (premiera zaplanowana jest na koniec listopada tego roku). Jednak nie jest to ich jedyny wspólny film, oboje wystąpili w produkcji "Her" z 2013 roku, a w przyszlym roku mają w planach "Don't Worry, He Won't Get Far on Foot". 

Joaquin Phoenix spotykał się Liv Tyler (1995-1998) z modelkami Topaz Page-Green i Heather Christie, a także DJ Allie Teilz. Rooney Mara była związana przez sześć lat z reżyserem i scenarzystą Charlie'm McDowellem.