O filmie "Zimna wojna" nadal wszyscy mówią. Cannes jest zachwycone polską produkcją w reżyserii Pawła Pawlikowskiego - czy to oznacza, że jest szansa na zdobycie Złotej Palmy? Krytycy takich tytułów, jak The Hollywood Reporter, VarietyIndependent, The Guardian, Indie Wire, czy The Telegraph chwalą "Zimną wojnę" za nawiązanie do kina Nowej Fali, wybitną ścieżkę dźwiękową oraz świetne role aktorskie. Najczęściej wymieniana jest Joanna Kulig, dziennikarze porównują ją do młodej Jeanne Moreau, a nawet nazywa się ją europejską wersją Jennifer Lawrence. Za to amerykański Vogue wymienia ją jako pierwszą w swojej relacji z Cannes 2018.

Joanna Kulig została pochwalona przez Juliette Binoche i Julianne Moore!

Już kilka dni temu Julianne Moore zamieściła na nieoficjalnym profilu Kulig słowa uznania. "Gratulacje za piękny występ. Cały czas o nim myślę. Cieszę się, że mogłam cię poznać", napisała 57-letnia aktorka w komentarzu pod zdjęciem. Również na swoim profilu, gwiazda takich filmów, jak "Godziny", "Samotny mężczyzna", Hannibal", "Kocha, lubi, szanuje", czy "Wszystko w porządku" zamieściła opinię o rolach, które ją zachwyciły w Cannes. Wymieniła właśnie Joannę Kulig ("Zimna wojna") i Penelope Cruz ("Wszyscy wiedzą").

"Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes miałam okazję zobaczyć tylko dwa filmy, ale w obu zobaczyłam piękne, pierwszoplanowe kobiece kreacje aktorskie. Gratuluję Penelope Cruz i Joannie Kulig za wspaniałą pracę w 'Todos lo Saben' i 'Zimnej wojnie'".

Joanna Kulig została również skomplementowana przez Juliette Binoche. Aktorki poznały się na planie filmu "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej. 54-letnia Francuzka, która zagrała w takich produkcjach jak "Czekolada", "Angielski pacjent", "Trzy kolory: Niebieski", czy "Wichrowe wzgórza" stwierdziła:

"Joanna! Tak bardzo się cieszę, widząc cię w Cannes! Uwielbiam cię! Jesteś światłem".