Dla wszystkich fanów , aktorskiego kunsztu Joanny Kulig i filmowego talentu Damiena Chazelle’a (który tym razem zadebiutuje w formacie telewizyjnym), mamy dobre wieści. Prace nad ośmioodcinkowym dramatem muzycznym „The Eddy” dobiegły końca, a Netflix postanowił uchylić w końcu rąbka tajemnicy i zdradzić, a nawet pokazać nam kilka istotnych szczegółów dotyczących swojego najnowszego projektu oryginalnego w reżyserii twórcy takich blockbusterów jak „La La Land”, czy „Whiplash”. 

Te seriale Netflix nie doczekają się kolejnych sezonów. Które projekty anulowano w 2020 roku? >>

Świętuj Dzień Kobiet z Netflix. "Ponieważ obejrzała" to specjalna kolekcja filmów i seriali, która powstała przy współpracy z ONZ Kobiety >>

Nowości na Netflix: kwiecień 2020. Co warto obejrzeć? >>

Co już teraz wiemy na temat nadchodzącej premiery?  W oficjalnym oświadczeniu prasowym dystrybutora czytamy:

„The Eddy to serial muzyczny, którego akcja rozgrywa się we współczesnym, wielokulturowym Paryżu, a fabuła rozwija się wokół klubu, jego właścicieli, grającej w nim kapeli i chaotycznego miasta, które ich wszystkich otacza.”

Kulig wcieli się w rolę zmagającej się z chorobą alkoholową wokalistki Mai, a u jej boku wystąpią również Andre Holland (Elliot Udo), Amandla Stenberg (Julia), Tahar Rahim (Farid) i Leila Bekhti (Amira). W serialu znajdą się także członkowie „The Eddy”.

Ze składu reżyserskiego z kolei, oprócz wspomnianego już Chazelle’a warto wymienić także zwyciężczynię Złotej Kamery w Cannes Houda Benyamina ("W pogoni za marzeniami"), Lailę Marrakchi ("Marock") oraz zwycięzcę Emmy Alana Poula ("Opowieści z San Francisco", "Grace i Frankie"). To nie koniec gwiazdorskich nazwisk zaangażowanych w powstawanie serialu. Wśród twórców pojawił się jeszcze scenarzysta i laureat nagrody BAFTA Jack Thorne ("Cudowny Chłopak") oraz zwycięzca (sześciokrotny!) Grammy Glen Ballard, którego możecie kojarzyć między innymi z pracy przy "Bad" Michaela Jacsona, czy "Jagged Little" Alanis Morissette. To właśnie jemu należy przypisać autorstwo wszystkich serialowych utworów.

Ten film obejrzysz na Netflix za darmo! Chodzi o nową komedię romantyczną >>

Serial obejrzeć będą mogli jedynie użytkownicy międzynarodowej platformy Netflix, za to w aż trzech językach (francuski, angielski, arabski), w których poprowadzono dialogi. Kiedy? Chociaż nie znamy jeszcze konkretnej daty, twórcy zapewnili, że premiera produkcji Endeavor Content odbędzie się już w 2020 roku. My nie możemy się już doczekać! A Wy? Będziecie oglądać? 

P.S. Wszystkie zdjęcia, które ujawniono do tej pory znajdziecie w naszej galerii.

Seriale, które powinnaś nadrobić w Święta >>

Sprawdź też: Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w serialu Netflix. Za reżyserię będzie odpowiedzialny m.in. Damien Chazelle