Koncert JIMKA - Wrocław

Ostatnie koncerty charyzmatycznego kompozytora cieszyły się ogromnym zainteresowaniem: na jego występach we wrocławskim NFM oraz na H&M Loves Music i Stadionie Śląskim zjawiły się tłumy, a o przygotowanych show mówiło się jeszcze długo po ich zakończeniu. Czy podobnie będzie i tym razem? Wszystko na to wskazuje. Już 5 października JIMEK ponownie zagra we Wrocławiu - w Hali Stulecia pojawi się z pełnym składem symfonicznym. Organizatorzy dodają też, że i tym razem na koncercie muzyka mają pojawić się goście specjalni, ale o tym, kto dokładnie zaszczyci nas swoją obecnością, dowiemy się dopiero podczas występu. Póki co potwierdzono pierwszego z nich - będzie to Jan Rapowanie.

Promocji koncertu towarzyszy wyjątkowa sesja zdjęciowa. Kompozytora w zupełnie pustej Hali Stulecia sfotografowała Karolina Wielocha, fotografka muzyczna mieszkająca na co dzień w Londynie. Do współpracy zaprosił ją sam JIMEK, zachwycony jej wrażliwością oraz umiejętnościami, po tym jak znalazł jej profil @karolina.wielocha na Instagramie. Fotografka przyleciała do Polski specjalnie na sesję z muzykiem.

Fenomen JIMKA: kompozytor, muzyk, talent

JIMEK, czyli Radzimir Dębski, to kompozytor i producent muzyczny. Komponuje muzykę na potrzeby filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, spotów reklamowych oraz spektakli teatralnych. Jego występy na żywo to niezapomniane show, które za każdym razem ściąga tłumy. 

Świat usłyszał o nim głośniej w 2012 roku, kiedy muzyk wygrał konkurs na remix utworu Beyoncè "End of time", który znalazł się na płycie artystki "4:The Remix".

Wiosną 2015 prowadził Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach podczas koncertów JIMEK x MIOUSH x NOSPR (album z zapisem koncertu szybko pokrył się złotem). W tym samym czasie powstał projekt Hip Hop History Orchestrated by JIMEK - medley trzydziestu fragmentów utworów hip-hopowych wykonanych jako bis. W sierpniu 2016 kompozytor był gospodarzem koncertu JIMEK+ na festiwalu Solidarity of Arts, podczas którego gościł takich muzyków, jak Kenny Garrett, Naturally 7, Alune Wade, a także Łona i Webber & The Pimps i Kaliber 44. Jesienią 2016 zagrał koncert w berlińskim Konzerthaus (poprowadził Konzerthausorchester, a materiał z występu został wydany w przez Deutsche Grammophon i Universal Music Deutschland). Rok później JIMEK skomponował muzykę do filmów "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" i "Atak paniki", za które zdobył branżowe nagrody.

Bilety na koncert JIMKA można kupić w salonach Empik w całej Polsce oraz na goingapp.pl i empikbilety.pl.