Jill Biden postawiła na czarną stylizację, w której to rajstopy i długość spódnicy przykuły uwagę komentujących. Choć pierwsza dama prezentowała się elegancko, a wielu fanów uwielbia jej look, są też tacy, którzy uważają, że ​​nie jest to strój godny pierwszej damy. Komentarze z krytycznymi głosami, potępiające stylizację Jill Biden są podszyte seksizmem, a niektórzy porównują ją nawet do byłej pierwszej damy Melanii Trump.

Gwiazdy na inauguracji nowego prezydenta USA: Lady Gaga w sukni Schiaparelli, Jennifer Lopez na biało i inni. Ich stylizacje symbolizowały nowy początek>>

Jill Biden w kontrowersyjnej stylizacji

Pierwsza dama przybyła 1 kwietnia do Bazy Sił Powietrznych w Maryland po powrocie z podróży do Kalifornii. Gdy wysiadała, 69-letnia Jill Biden była ubrana w czarny look: dopasowaną marynarkę, krótką skórzaną spódnicę, wzorzyste rajstopy, botki i maseczkę. Choć pierwsza dama prezentowała się jak prawdziwa fashionistka, konserwatyści nie pozostawili na niej suchej nitki, a w komentarzach wspominają prezydenta, próbując przekształcić całą sytuację w skandal.

,,Jill, jesteś 70-letnią pierwszą damą, a nie 17-letnią gotką" - czytamy w jednym z komentarzy

Zwolennicy Bidenów ostro skrytykowali seksistowskie komentarze, które nawiązują także do wieku pierwszej damy. Kilkoro zwróciło także uwagę, że rajstopy, które założyła Jill Biden, wcale nie są kabaretkami, jak piszą niektóre media - a nawet jeśli byłyby, to wybór powinien pozostać osobistą sprawą Jill Biden.

Najpiękniejsze kreacje z balów inauguracyjnych pierwszych dam USA. Niezapomniane suknie Jacqueline Kennedy, Michelle Obamy i innych>>