Jessica Mercedes w Cannes! O tym, że blogerka pojawi się na słynnym Festiwalu Filmowym wiedzieliśmy już od pewnego czasu. Polka przyjechała na Lazurowe Wybrzeże jako wysłanniczka L'Oreal Paris (marka kosmetyczna obchodzi w tym roku 20-lecie wspólpracy z festiwalem w Cannes). Jess razem z innymi blogerkami relacjonuje wydarzenia w trakcie Cannes 2017. Na kilka dni przed wyjazdem Polka odwiedziła butiki polskich projektantów w celu skompletowania odpowiedniej garderoby. Na jej insta stories mogliśmy zobaczyć m.in. jak przymierza spódnicę z metką La Mania, czy jej wizytę u Roberta Kupisza i Łukasza Jemioła. U tego ostatniego dizajnera Jessica Mercedes odebrała suknię, którą miała na sobie na czerwonym dywanie w Cannes. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej: "suknia zaprojektowana dla blogerki nawiązuje do modelu vintage z jubileuszowego pokazu z okazji 10-lecia pracy projektanta. W całości wykonana została z jedwabiu." Body, które jest częścią kreacji wykonano z koronki oraz delikatnej wełny, a pasek z "dekoracyjnego sznura z biżuteryjnym zakończeniem".

"Zależało mi, aby suknia zaprojektowana dla Jessici Mercedes na czerwony dywan festiwalu filmowego w Cannes, była kojarzona z wysublimowaną elegancją i podkreślała zmysłowość. Inspirowałem się głównie stylem glamour z elementami boho, dlatego zaproponowałem długą klasyczną formę z trenem z najwyżej jakości transparentnego kreszowanego jedwabiu. (...) Głęboki dekolt z nonszalanckim sznurowaniem ma podkreślić świeżość i przebojowość młodej dziewczyny, a głębia czerni sprawi, że suknia po latach nie straci klasy i aktualności", powiedział Lukasz Jemioł.

Razem z Grażyną Torbicką, Jessica Mercedes wzięła udział w premierze filmu "The Beguiled" w reżyserii Sofii Coppoli, w którym zagrały Nicole Kidman, Elle Fanning i Kirsten Dunst. Gwiazdy tej produkcji również przyjechały na Cannes 2017. Jedyna polska ambasadorka L'Oreal Paris wystąpiła w stylizacji autorstwa Violi Piekut. O makijaż Torbickiej "zadbał globalny sztab makijażystów" francuskiej marki.

Jessica Mercedes i Grażyna Torbicka w Cannes. Zobacz ich stylizacje! >>