Październik to miesiąc kosmicznych transformacji. Pierwszy jesienny nów księżyca będzie zapowiedzią rzeczy, jakich doświadczymy w ciągu tego miesiąca. Magiczna faza rozpocznie się 6.10 o godzinie 13:05. Utworzy stellum, czyli szereg planet, tak, jak księżyc, znajdujących się w znaku Wagu. Poczujemy wpływy żywiołu powietrza, który jest paliwem dla kreatywnych pomysłów. Możemy spodziewać się podmuchów zmian, otwierających na nowe możliwości. 

Słońce, Księżyc, Merkury i Mars znajdujący się w Wadze w tym samym momencie, w silny sposób wpłyną na nasze życie.

Misja Wagi polega dosłownie na poszukiwaniu życiowej równowagi. Czas spojrzeć na swoją sytuację z obu stron. Waga ma dar sprawiania, że wszyscy otrzymują sprawiedliwy udział. Dąży do zaprowadzenia pokoju. Energia tego znaku dotyczy współpracy, a nie działania w pojedynkę. Powinniśmy nauczyć się koegzystować z ludźmi i naturą wokół nas. 

Horoskop na październik - wszystkie zjawiska >>

Nów Księżyca w Wadze - co oznacza?

Zdarza się, że szala Wagi przechyla się na jedną stronę. Wtedy faworyzujemy tych, których kochamy. Nów w znaku powietrza przypomni nam, aby nie tracić własnego poczucia siebie w objęciach ulubionej osoby. Nie ulegajmy niewygodnym kompromisom, tylko i wyłącznie ze względu na innych. Jeśli zbyt często się przed kimś podkładasz lub ciągle czujesz, że nie dostajesz nic w zamian, ten nów będzie twoim przebudzeniem. Musisz zrównoważyć szalę w swoim własnym życiu, aby odzyskać moc. Nowie sprzyjają wprowadzaniu dobrych zmian i tworzeniu fundamentów pod nowe nawyki. Wydostań się z sideł toksycznej relacji. Dokonaj niezbędnych poprawek, aby zaprosić do swojej przestrzeni wenusjańską harmonię. 

Gdzie dałaś zbyt wiele lub otrzymałaś za mało? Te rzeczy będą wymagać wyrównania. 

Wykorzystaj siłę napędową Marsa, aby podejmować odważne decyzje. Wiedz, że jesteś godna i zasługujesz na otrzymanie nagrody za swoje trudy. Dawaj tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne. Dawaniem oraz otrzymywaniem niezmiennie rządzi prawo karmy. Jowisz w retrogradacji w Wodniku również będzie obecny w tym nowiu. Planeta ekspansji przypomni nam, jak przyciągać do siebie obfitość. Na tym świecie panuje wiele niesprawiedliwości. Pierwsza dobra zmiana może zajść w naszych sercach. W fazie nowych początków warto szukać sposobów na osiąganie wewnętrznej równowagi. Jeśli czujesz, że otrzymałaś od losu wyjątkowo hojną dawkę obfitości, podziel się swoimi zasobami z innymi, albo zrób coś na korzyść dla Matki Ziemi. Październikowy nów uczy, jak przekazywać swoje dary gdzieś dalej. Tak właśnie rodzi się życiowa harmonia. 

Księżyc w nowiu w Wadze - wpływy Plutona

Nów Księżyca w Wadze zbiegnie się z Plutonem w retrogradacji. Pluton włada transformacją i odrodzeniem. Bywa, że przynosi nagłe zakończenie. Zabiera od nas coś, co w istocie przeminęło, żeby zastąpić to czymś zupełnie nowym. Oddajmy się refleksji nad zachodzącą przemianą. Uhonorujmy wszelkie osobiste śmierci lub odrodzenia, które miały miejsce w ostatnim półroczu. Październik jest pracowitym miesiącem, a Księżyc w Wadze zdaje się go odzwierciedlać. Jesienny cykl Luny napełni nas obfitością i da nam narzędzia do stworzenia równowagi. Warto współpracować z tą owocną energią. 

Rytuały na nów Księżyca w Wadze

Przygotuj kadzidła, 10 dużych jesiennych liści (lub kartek papieru), długopis i świecę. 

1. Zbierz swoje ulubione rytualne atrybuty i znajdź świętą przestrzeń, w której czujesz się komfortowo. Zapal świecę. 

2. Oczyść swoją rytualną przestrzeń, używając następującej formuły: „Oczyszczam tę przestrzeń swoim wewnętrznym światłem i energią pełną miłości. Ta przestrzeń jest teraz bezpieczna, chroniona i dostosowana do moich intencji. Jestem ci wdzięczna. Dziękuję ci."

3. Usiądź wygodnie i poddaj się kilkuminutowej medytacji. 

4. Po medytacji weź swoje liście i, trzymając pięć w jednej dłoni i pięć w drugiej dłoni, wyrecytuj następujące słowa lub powiedz, co czujesz w danej chwili: „Dziękuję Matko Ziemio za udostępnienie mi tych pustych tablic do napisania moich życzeń, ustalenia nowych manifestacji i oddania ich w ręce Wszechświata”.

5. Na pierwszych pięciu kartach zapisz, co chcesz przywołać w swoim życiu lub co chcesz otrzymać. W zależności od wielkości liści najłatwiej będzie po prostu trzymać się kilku słów kluczowych dla każdego liścia. Na kolejnych pięciu kartach zapisz, co chcesz oddać światu lub co chcesz ofiarować swojemu życiu i tym, których kochasz. Ponownie, w zależności od wielkości liści, możesz po prostu trzymać się kilku słów kluczowych dla każdego liścia.

6. Zastanów się przez chwilę nad tym, co napisałeś. Zwróć uwagę na to, z czym mogłaś się zmagać lub jakie uczucia i emocje pojawiły się w tobie w trakcie rytuału. Następnie wymieszaj wszystkie liście razem.

7. Wyjdź na zewnątrz pod ciemnością nocy i oddaj liście z powrotem do natury. Możesz zakopać je w ziemi lub w doniczce, ofiarować je wodzie czy wiatrowi, albo połączyć te dwa żywioły. Zrób to, co jest dla ciebie najłatwiejsze.

8. Po uwolnieniu swoich liści z powrotem do Matki Ziemi poświęć chwilę, aby poczuć połączenie z naturą żyjącą wokół ciebie. Jeśli chcesz, odmów prostą regułkę przy świecy: „Dziękuję Matko Ziemio za wszystko, co mi zapewniasz. Dziękuję za gwiazdy w nocy, szelest drzew na wietrze i delikatny szum wody. Dziękuję za zachody i wschody słońca oraz za wszystkie inne dary. Jestem ci wdzięczna, dziękuję ci".

Zdmuchnij świecę w domu i zakończ swój rytuał. Bądź pewna, że w twoim życiu niebawem wszystko się ułoży.