Gwiazda udzieliła wywiadu Zane'owi Lowe dla Apple Music 1, w którym wróciła wspomnieniami do albumu This Is Me… Then, który jak sama podkreśliła tworzyła, zakochując się w miłości swojego życia. "To był dla mnie bardzo wyjątkowy moment do uchwycenia w muzyce"- dodała piosenkarka. J Lo wyznała również, że Ben jest wielkim fanem tego krążka i zna wszystkie teksty na pamięć. Podczas pracy nad albumem w 2002 roku, para była świeżo po zaręczynach, był to dla nich zatem bardzo szczęśliwy okres. 

Jennifer Lopez o rozstaniu z Benem Affleckiem

W 2004 roku Lopez i Affleck zerwali zaręczyny i podjęli decyzję o rozstaniu. Piosenkarka wracając pamięcią do tego okresu, opowiada o tym, że ból wywołany utratą miłości jej życia, nie pozwalał jej na śpiewanie piosenek z albumu This Is Me… Then. 

"Kiedy odwołaliśmy ślub 20 lat temu,  po raz pierwszy w życiu miałam złamane serce. Naprawdę myślałam wtedy, że umrę" - wyznała szczerze Lopez

Jennifer dodała, że przez 18 lat, czyli od czasu bolesnego rozstania, nie była w stanie tworzyć muzyki w ten sam sposób co przedtem. Piosenkarka zwróciła uwagę, że dopiero ich happy ending pozwolił jej wrócić do formy z przed lat. Lopez wyjawiła, że to miłość powoduje u niej emocje, które pozwalają jej tworzyć najlepszą muzykę.

Getty Images / kolaż ELLE.pl

"Prawdziwa miłość istnieje, a niektóre rzeczy zostają na zawsze." - powiedziała Jennifer-  "To jest prawdziwe uczucie. Wymagało ode mnie dużo wrażliwości, ale nie mogłam się powstrzymać." Nowy album stworzyła po to by uchwycić ten moment, kiedy drogi jej i Bena się ponownie zeszły. Posłuchaj całego wywiadu: