Wczoraj do szerokiego wachlarza cięć i stylizacji włosów Jennifer Lopez dołączyła grzywka. Za nowy look odpowiada jej wieloletni przyjaciel Lorenzo Martin, który współpracuje między innymi z Angeliną Jolie, Heidi Klum czy Gwyneth Paltrow. Oprócz grzywki sięgającej linii rzęs, włosy zostały delikatnie przyciemnione i dodano na nich słoneczne refleksy. Nazywane francuską grzywką cięcie może okazać się jednym z najbardziej popularnych trendów zbliżającego się wielkimi krokami letniego sezonu. 

Wspomniany wcześniej stylista gwiazd Chris Appleton w marcu tego roku powiedział: „Jeśli zamierzasz zrobić jedną rzecz tego lata, będziesz chciał obciąć grzywkę” - kontynuował - „Mówię ci od razu, że ścięcie grzywki zmienia cały kształt twarzy”. To właśnie on jest odpowiedzialny za grzywkę Kim Kardashian, którą zaprezentowała w lutym tego roku na pokazie Dolce & Gabbana. 

Getty Images / Jacopo Raule

Do grona gwiazd, które w ciągu ostatnich miesięcy zdecydowały się na to cięcie należy też Julia Roberts. Jej stylista Serge Normant zdradził, że kluczowym elementem jest dobranie długości do owalu twarzy: „Po pierwsze, upewnij się, że obcinasz odpowiednią ilość dla siebie”. W kwestii stylizacji, ekspert radzi, aby użyć „odpowiedniego rozmiaru szczotki (w zależności od pożądanego stopnia zagięcia) i suszyć w dół. Następnie przeciągnij je od prawej do lewej, aby równomiernie się ułożyły”.

mat. prasowe / Chopard